Ціни на паливо зростатимуть ще кілька тижнів і стабілізуються десь на початку серпня. Зростання цін зупиниться після того, як у оптовиків закінчиться пальне, яке було закуплено ще за старою вартістю.
Такий прогноз щодо ринку палива дав директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн на брифінгу.
За словами експерта, вартість пального вже зросла, починаючи з другої половини червня у середньому на 7 гривень. Проте, якщо у червневому підвищенні була виключно спекулятивна складова, то вже у липневому набули чинності об'єктивні чинники. Але в будь-якому разі говорити про стабілізацію цін на рівні нинішніх поки що передчасно. Адже в запасі на АЗС є ще паливо, закуплене за старими цінами.
"Це станеться, коли обсяги палива з новим податковим навантаженням, які почали розмитнюватися з 1 липня, повністю замінять собою старі запаси. За нашими очікуваннями, це відбудеться на початку серпня", - каже Куюн.
З поверненням довоєнних податків лише за перший тиждень липня ціни зросли таким чином:
- бензин А-95 – на 3 грн. (до 47,90 грн./л);
- дизпаливо– на 3,45 грн (до 46,86 грн/л);
- скраплений газ – на 1,47 грн (до 23,39 грн/л).
На початку місяця і тепер основним фактором зростання цін залишається ПДВ, оскільки він сплачується одразу при купівлі товару та миттєво підвищує його вартість. Зростання акцизу поки своєї лепти повною мірою не внесло.
"Далі очікуємо, що ціна поступово зростатиме вже за рахунок акцизу, акцизний збір сплачується на момент перетину кордону", - вважає експерт.
При цьому Сергій Куюн каже, що про майбутні роздрібні ціни на пальне можна судити з оптового ринку. Тамтешні оператори не мають залишків. Тому вони практично миттєво реагують на зміни та одразу закладають це в ціну. А тому, знаючи гуртові ціни, можна пропорційно судити і про зміни роздрібної вартості пального.
Нагадаємо, в Україні почав працювати новий сервіс для пошуку пального.