Українці, які відновили пошкоджене житло власним коштом, отримають державну компенсацію за ремонт житла. Сума компенсації становитиме до 200 тисяч гривень – залежно від того, який обсяг коштів довелося вкласти в ремонт.
Таким чином, до державної програми єВідновлення, яка передбачає компенсацію за ремонт житла, пошкодженого війною, внесено виплати громадянам, які зробили ремонт власним коштом. Про це йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.
Програма єВідновлення розрахована на громадян, чиє житло було пошкоджено війною. Є ще й інша категорія людей – чиє житло повністю зруйноване та не підлягає відновленню. Проте держава вирішила розпочати виплати компенсації саме з тих, чиє житло ще можна відновити. Це резонно, оскільки на ремонт потрібно менше грошей. І це дозволить різко скоротити кількість людей, які потребують даху над головою.
Причому уряд наполегливо рекомендував українцям не чекати виплат від держави, а за можливості розпочинати ремонт житла за свої гроші. Згодом їм обіцяли повернути фінансові витрати. Проте, коли справа дійшла до реальних виплат, громадян, які встигли відремонтувати житло власним коштом, у списках на компенсацію не виявилось.
Тоді в уряді заявили, що їм компенсують витрати на ремонт уже з репарацій, які має виплатити Росія після війни. У цьому, звісно, було закладено велику несправедливість. І зараз уряд її усунув: компенсацію виплатять усім. У тому числі й тим, хто встиг відремонтувати житло власним коштом.
Решті громадян, чиє житло потребує ремонту, також дадуть сертифікати на різні суми витрат. Максимальна сума – 200 тисяч. Скільки реально знадобиться грошей на відновлення житла, визначатимуть комісії місцевої влади за результатами огляду пошкодженого майна.
Гроші дають у розпорядження власників пошкодженого майна строком на рік. За цей час вони повинні встигнути придбати потрібні будматеріали та, за необхідності, найняти спеціалістів для ремонту. При цьому закупівлю будматеріалів можна робити тільки у компаній, які увійдуть до списку партнерів програми єВідновлення.
В уряді звертають увагу громадян: гроші мають бути використані протягом року. Якщо за рік власник сертифікату їх не використовує, то допомога повернеться до державного фонду.
Нагадаємо, тим часом ціни на нове житло продовжують зростати. Так, у Києві подорожчали квартири не лише на первинному, а й на вторинному ринку.