Українцям змінили механізм виплати пенсії за кордоном

Автор: Марченко Любов

Українським пенсіонерам, які опинилися за кордоном, полегшили можливість отримання пенсії. До соціальних виплат громадянам, які перебувають за кордоном, підключили Укрпошту. Таким чином, пенсія за кордоном та інші соцвиплати тепер виплачуватимуть через поштові перекази.

Українцям змінили механізм виплати пенсії за кордоном - today.ua

Кабмін схвалив експериментальний проект за участю Укрпошти, який полегшить літнім українцям їхнє тимчасове перебування за кордоном.

У пенсіонерів, які отримують свої виплати на банківські картки, і раніше не було проблем із виплатою пенсії. Однак із тими, хто отримував свої виплати через Укрпошту, проблему не було вирішено. І тепер вони зможуть отримувати свої гроші поштовими переказами через українського національного поштового оператора.

Для того, щоб отримувати свої гроші міжнародним поштовим переказом, українцям потрібно буде звернутися із заявою до АТ Укрпошта. Заяву можна подати або в паперовій формі або в електронній.

Популярні зараз

Частина українців не отримає пенсію за червень: у ПФУ назвали причину

В Україні запровадили найжорсткіші відключення електроенергії

Українців попередили, що їм можуть не зарахувати частину страхового стажу: хто ризикує не вийти на пенсію вчасно

У піджаку без гудзиків та з незвичайною брошкою: Олена Зеленська показала новий діловий образ

Українцям змінили механізм виплати пенсії за кордоном

При цьому першими почнуть отримувати свою пенсію через поштові перекази українці, які знайшли собі тимчасовий притулок у Польщі. А згодом, якщо експеримент приживеться і виявиться ефективним та затребуваним, такий самий механізм виплат запровадять і в інших країнах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Виплати таким чином надаватимуться протягом воєнного стану і шість місяців після його завершення або скасування, але не більше двох років зі старту експериментального проекту", - йдеться у повідомленні на урядовому порталі.

Нагадаємо, українцям роз'яснили, чому люди з більшим стажем роботи нерідко одержують маленькі пенсії. Це пов'язано з тим, що вони отримували невисоку зарплату. А розмір зарплати – один із визначальних факторів при розрахунку пенсії.