Українців дурять на комунальних тарифах. Насправді вартість послуг, що надаються комунальниками споживачам, значно менша від тієї, яка зазначена в платіжках за ці послуги. Як і на чому комунальники обманюють споживачів, розповів в інтерв'ю глава Житлового союзу України Олександр Скубченко.
Зокрема, Скубченко пояснив, як відбувається крадіжка на прикладі завищених комунальних тарифів на тепло. Виявляється, ефективність обігріву залежить не тільки від температури теплоносія, а й від тиску в тепломережі. Чим вище тиск, тим тепліші батареї в будинку. Але ось із цим якраз не складається.
Тепломережі, як правило, в більшості своїй зношені. Багато з них були спроектовані і покладені в землю ще в радянські часи. Звичайно, з тих пір і мережі зносилися, і обсяг житлового фонду, підключеного до тієї чи іншої гілки, став більшим. Адже вводяться в експлуатацію багатоповерхові новобудови, а комунікації залишаються колишньої потужності. При цьому тепловики закладають у комунальний тариф вартість нагріву і доставки води, яка закладена по нормах для обігріву того чи іншого будинку. Проте, щоб уникнути аварії, комунальники свідомо знижують тиск у мережі. При цьому температура теплоносія може бути доволі високою, але ефективність такого обігріву значно нижча, ніж повинна бути. Ось так і виходить, що люди у своїх будинках мерзнуть, хоч і змушені платити захмарні комунальні тарифи за нагрів тієї води, яку насправді не нагрівають.
"У підсумку ми оплачуємо гігакалорії, що не споживаємо, а монополісти гребуть гроші лопатою за гігакалорії, які не виробляють. Тобто, ми оплачуємо не тепло, а ніщо. Це десятки мільярдів злодійства кожен місяць на обсягах споживання. Плюс ще мільярди крадіжки - у самих тарифах, на втратах і завищенні вартості робіт і матеріалів ", - підсумував експерт.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, тарифи на газ для населення зросли в 17 областях. Середня величина приросту становить близько 40 відсотків. Йдеться про тарифи на розподіл газу, які регулюються державою.