Українці мають сплатити податки за квартири, придбані ними вже давно. Навіть якщо житло було куплено ще до війни, кілька десятків років тому, за нього все одно доведеться сплатити податок. Проте йдеться лише про квартири та будинки з великою житлоплощею.
Податок доведеться сплатити за квартири, площа яких перевищує 60 кв.м, а також за будинки площею понад 120 кв.м. При цьому, якщо у володінні сім'ї є і квартира, і будинок, тоді рахують їхню сумарну площу. І якщо вона перевищує 180 кв.м, то доведеться сплачувати податок.
Платіжки для сплати цього податку за квартири мали надіслати українцям ще до 1 липня. А розрахуватися за ним треба встигнути до 1 серпня. У разі, якщо час сплати буде прострочено без поважної причини, платнику нарахують штраф. Якщо тривалість прострочення становитиме не більше 30 днів, то розмір платежу зросте на 10%. А якщо сплата податку буде прострочена більш ніж на 30 днів, він автоматично зросте на 20%.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому податок потрібно сплачувати лише на "зайві" квадратні метри (понад 60 м для квартири та понад 120 м для будинку). Величину податку кожна місцева рада встановлює на власний розсуд, оскільки ці гроші йдуть до місцевого бюджету. Проте держава обмежила "апетити" місцевої влади, встановивши "стелю" податку у розмірі 1,5% від мінімальної зарплати.
Причому, зарплата береться на початок минулого року, оскільки податок сплачується саме за минулий рік. А оскільки у січні минулого року мінімалка становила 6500 грн, то максимальна ставка такого податку становитиме 97,5 грн за 1 квадратний метр.
До речі, з цієї причини, податок за квартири, куплені цього року, не сплачується. Його доведеться платити лише через рік. Цей податок також не потрібно сплачувати громадянам, чиє житло перебуває в окупації або зоні бойових дій.
Нагадаємо, з 1 серпня в Україні різко зросли податки на бізнес, однак деяким бізнесменам надали право обрати податкову схему.