Українці можуть втратити частину пенсії під час її призначення: роз'яснення ПФУ

Автор: Марченко Любов

Пенсія, яку починають виплачувати українцям з 60 років, може бути частково втрачена. Якщо майбутні пенсіонери не встигнуть вчасно подати заяву та відповідні документи для призначення пенсії, то вони втратять виплати, щонайменше, за три місяці.

Українці можуть втратити частину пенсії під час її призначення: роз'яснення ПФУ - today.ua

Чому так може статися, роз'яснили у Пенсійному фонді України.

Українцям, в яких усі роки їхнього трудового стажу занесено до електронного реєстру, можна не подавати заяви для призначення пенсії. Її призначать автоматично з моменту їхнього 60-річчя. Звісно, якщо страхового стажу вистачить для призначення пенсії. У 2023 році громадянам потрібно мати 30 років страхового стажу, щоби стати пенсіонером.

Однак у більшості громадян відомості про страховий стаж є в електронному вигляді лише з 2004 року. А до цієї дати відомості про стаж містяться лише в паперовому вигляді у трудових книжках. Тому їм доведеться подавати заяву про призначення пенсії, а також підкріплювати її супутніми документами.

Популярні зараз

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

При цьому потрібно встигнути подати заяву до ПФУ та зареєструвати її там з моменту, коли вам виповниться 60 років. Якщо ж протягом трьох місяців з моменту 60-річчя вони заяви на пенсію не подадуть, то нараховувати та виплачувати пенсію їм почнуть лише з того дня, коли вони фактично звернуться із заявою до ПФУ.

Українці можуть втратити частину пенсії під час її призначення: роз'яснення ПФУ

Тому в Пенсійному фонді радять майбутнім пенсіонерам заздалегідь, ще до дати 60-річчя, зібрати всі потрібні відомості про свій страховий стаж та зарплату, щоби потім бути "у всеозброєнні" і встигнути вчасно подати документи.

Для звернення до ПФУ знадобляться такі документи:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • заява про призначення пенсії;
  • оригінал паспорта та ксерокопія;
  • документи про місце проживання (реєстрацію) пенсіонера;
  • якщо потрібно, слід пред'явити свідоцтво про народження дітей;
  • свідоцтво про шлюб (за потреби оригінал + ксерокс);
  • заява та номер розрахункового рахунку в уповноваженій установі банку;
  • оригінал трудової книжки та ксерокопія. Окрім того, інші документи про трудовий стаж;
  • ІПН або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • довідка з військкомату про проходження військової служби, військовий квиток (за потреби);
  • диплом та інші документи, що підтверджують періоди навчання на денному відділенні до 1 січня 2004 року (оригінал та ксерокопія);
  • за бажанням пенсіонера та за підтвердження первинними документами довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року.

При цьому всі ці документи можна оцифрувати і подати їх разом із заявою на призначення пенсії онлайн на порталі Пенсійного фонду.

Нагадаємо, багато роботодавців недоплачують внески на пенсію за своїх працівників. Перевірити сплачені внески можна також на порталі ПФУ.

Головне