Україну чекають безробіття та африканські зарплати, - економіст

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль злукавив, коли говорив, що через 10 років в Україні будуть такі ж зарплати, як у Польщі чи Словаччині. Такі заяви української влади є фантастичними. Насправді ж нас чекають африканські зарплати, вважає економіст Юрій Гаврилечко.

Україну чекають безробіття та африканські зарплати, - економіст - today.ua

За словами економіста, Україна вже давно і дуже активно знищувала свою індустріальну галузь. Країна вже багато років тримається тільки завдяки більш-менш працюючому аграрному сектору. При існуючій нині структурі виробництва Україна може забезпечити роботою не більше 5-7 мільйонів українців, вважає Гаврилечко. При цьому ніякого економічного прориву в найближчі роки не передбачається, адже у влади немає ніякого плану розвитку держави.

"У найближчі десять років ми навіть теоретично не зможемо наблизитися до рівня Польщі", - переконаний економіст.

За останні 10 років зарплата українців в доларах не зрушила з місця, в той час як у всіх сусідів вона зростає. Україна - єдина з пострадянських країн, яка за тридцять років незалежності не досягла того рівня ВВП, який був у неї в 1990 році. Навіть більше, на сьогодні ВВП нашої країни становить лише третину від того показника.

Україну чекають безробіття та африканські зарплати, - економіст

Юрій Гаврилечко називає причину такої провальної економічної політики.

"Українці із задоволенням голосують за одні й ті ж політичні проекти, які реалізують одну й ту ж політику:" Давайте щось продамо, щоб нам стало краще ". Але так не буває. Тому що всі ресурси мають властивість закінчуватися", - говорить економіст.

На жаль, сьогодні Україна набагато ближче до найбідніших африканських країн, ніж до Польщі та інших країн Європи. Тому в найближчі 10 років Україну чекає повальне безробіття, а замість польських у нас будуть африканські зарплати, підсумував економіст.

Нагадаємо, в Кабміні розповіли, якою буде мінімальна зарплата в Україні через три роки. У прогнозі Мінекономрозвитку називають цифру в 7665 гривень.

ДЖЕРЕЛОglavred.info
  • ТЕГИ