Укрзалізниця може пропонувати квитки за різними цінами на ті самі рейси. Ціни на квитки залежать від сезону, дня тижня та деяких інших чинників. Отже, якщо ретельно спланувати свою поїздку, то вона може обійтись вам набагато дешевше, ніж у тому випадку, якщо ви діятимете навмання.
Коли і як можна заощадити на вартості квитків, розповів obozrevatel.
При всій, здавалося б, стабільності цін на квитки, виявилося, що вони можуть дуже відрізнятися, причому на один і той самий час і на один рейс. Як з'ясувалося, дата поїздки має значення. І в залежності від неї вартість квитка може відрізнятись на десятки відсотків.
Ціни на квитки залежать від сезону
Залежно від сезону на вартість квитків запроваджуються поправочні коефіцієнти. Вони можуть бути як більше одиниці, так і менше. Причому це не означає, що влітку все дорого, а взимку дешевше. Зовсім ні, трапляється, що і взимку можна потрапити в смугу високих цін, коли за квиток доведеться віддати набагато більше.
Так, наприклад, під час різдвяно-новорічних свят, коли маса студентів їде додому і потім назад, а маса відпускників вирушає на лижні курорти, квитки не можуть бути дешевими. Тому якщо ви, наприклад, плануєте поїздку на 9 січня, то будьте готові до того, що вартість квитка йтиме з коефіцієнтом 1,07 від номіналу. А ось уже 21 січня цей коефіцієнт знизиться до 0,85. Умовно кажучи, якщо номінальну вартість квитка прийняти за 100 гривень, то на 9 січня його доведеться купити за 107 гривень, а на 21 – лише за 85.
Згідно з наказом Мінінфраструктури №184 встановлено цілих 12 коефіцієнтів на вартість квитків. Отже, якщо ваша подорож чітко не прив'язана до якоїсь дати, то можна зазирнути в таблицю з коефіцієнтами та обрати собі оптимальний час для поїздки.
День тижня також має значення
Найвищий попит на квитки зазвичай у п'ятницю та в неділю. На вихідні багато хто їде в гості або просто на уїк-енд. В п'ятницю маса людей вирушає в одному напрямку, у неділю – повертається назад. Звісно, в ці дні квитки найдорожчі. Таким чином, у п'ятницю та неділю вартість квитка на 10% вища за номінал, а у вівторок і середу вона на стільки ж нижча за номінальну ціну. Таким чином, грамотно спланувавши свою поїздку, можна заощадити 20% на вартості квитків туди і назад.
Дешевше обійдеться, якщо купити квиток одразу у два напрямки
Причому краще купувати квитки туди та назад онлайн – через сайт Укрзалізниці або в онлайн-додатку свого банку.
Ну і, звичайно, клас вагона, як і раніше, має значення. Квитки до плацкартного вагона коштують дешевше, ніж, наприклад, у купе.
Нагадаємо, Укрзалізниця запровадила у себе жіночі купе і відразу потрапила в колотнечу. Як з'ясувалося, у жіночі купе пускають лише хлопчиків до 5 років.