Вже з осені в Україні зростуть зарплати і пенсії: кому скільки додадуть

Уже з вересня багатьом українцям перерахують зарплати і пенсії. Експерти спробували розібратися, на скільки реально зростуть доходи простих громадян.

Вже з осені в Україні зростуть зарплати і пенсії: кому скільки додадуть - today.ua

З початком осені мінімальна зарплата українців зросте до 5 тисяч гривень. Якщо врахувати, що на сьогодні вона становить 4 723 гривні, то збільшення не таке вже й велике - лише на 277 гривень.

Однак і це підвищення відчують не всі. Так, згідно з даними, які наводить колишній міністр соціальної політики Андрій Рева, в Україні близько 75% співробітників дрібних і середніх підприємств офіційно отримують мінімалку. При цьому насправді лише деякі з них дійсно вдовольняються такою зарплатою. Більшість отримує ще й зарплату в конверті. Тому, скоріше за все, вони ніякого підвищення, навіть на 277 гривень, не відчують. Різниця лише в тому, що у них трохи збільшиться відсоток "білої" зарплати.

Разом з тим, фактичне підвищення зарплати не складе навіть 277 гривень, тому що частину цієї суми "з'їсть" податок. Так, якщо сьогодні податок з мінімалки дорівнює 1960 гривням, то вже з 1 вересня він становитиме 2075 гривень. Тобто, справжній приріст зарплати складе лише 162 гривні.

Вже з осені в Україні зростуть зарплати і пенсії: кому скільки додадуть Цей приріст зарплати реально торкнеться небагатьох наших громадян - хіба що бюджетників, які дійсно "сидять" на мінімалці. Зате обіцяне підвищення зарплати з середини майбутнього року (там вже обіцяють мінімалку в розмірі 6500) відчують багато українців. За підрахунками фахівців сьогодні в Україні близько 37% працюючих людей отримують менше цієї суми.

Що стосується людей похилого віку, то пенсія зросте приблизно у півтора мільйона українських пенсіонерів. Згідно із законом, для всіх пенсіонерів старше 65 років, які мають достатній страховий стаж, вона не повинна бути менше, ніж 40% від мінімальної зарплати. Відповідно, у них мінімальна пенсія має бути 2000 гривень.

До того ж, на наступний рік влада обіцяє підвищення пенсії для ще однієї групи людей немолодого віку. Пенсіонери старше 75 років мають отримати по 500 гривень доплати.

Нагадаємо, незабаром в Україні зникнуть так звані "соціальні" пенсії, які виплачують людям, що не мають навіть мінімального страхового стажу. Замість цього таким громадянам виплачуватимуть державну допомогу, яка повинна становити не менше прожиткового мінімуму.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
У Мінсоцполітики розповіли, хто не отримає субсидію в 2021 році
У новому 2021 році змінилися правила звернення за субсидіями та іншими соціальними виплатами. Крім того, держава посилила вимоги до одержувачів субсид...
Вимагають газ по 2 гривні: українці вийшли на вулиці і штурмують обладміністрації
Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшл...
“Свати“ залишив ще один актор: кого більше не побачать глядачі
Сьомий сезон популярного серіалу “Свати“ втрачає акторів. Основний зірковий склад залишається стабільним, але актори других ролей з різних причин відм...
Потап раскритиковал Настю Каменских за ее многочисленные селфи: на Мальдивах становится скучно
Настя Каменских активно ведет «репортаж» из своего сказочного отпуска на Мальдивах. В социальных сетях артистка рассказывает чуть ли не о каждом своем...
Біткоїну - кінець: швейцарський банк попередив про повне знецінення криптовалюти
На фоні безпрецедентного зростання вартості біткоїна швейцарський банк UBS розіслав своїм клієнтам несподіване попередження: вже у найближчому майбутн...