Пенсії піднімуть з 1 січня і ще один раз протягом року: що заклали в бюджет 2021

Незважаючи на вбогість бюджету 2021 року, у нього все ж заклали підвищення виплат для пенсіонерів. Отже, наступного року пенсії, які отримують наші літні громадяни, виростуть.

Пенсії піднімуть з 1 січня і ще один раз протягом року: що заклали в бюджет 2021 - today.ua

В 2021 році мінімальну пенсію підвищать двічі

Вже з 1 січня її розмір зросте до 2400 гривень. А з 1 грудня вона виросте ще на 200 гривень і складе 2600. Однак при цьому є одне маленьке "але". Це підвищення стосуватиметься лише тих пенсіонерів, яким вже виповнилося 65 років, і які зуміли заробити чималий трудовий стаж. Для жінок він становить 30 років, а для чоловіків - 35.

Ще більш літнім пенсіонерам будуть щомісячні доплати до пенсії

Так, з 1 липня пенсіонери у віці від 75 до 80 років отримуватимуть щомісячну доплату до пенсії в розмірі 400 гривень. При цьому для них вимоги щодо стажу будуть нижче, ніж у 65-річних. Жінкам буде достатньо мати 20 років, чоловікам - 25. У них мінімальна пенсія буде 2500 гривень.

По 500 гривень щомісячної доплати до пенсії дадуть людям, яким виповнилося 80 років. Для них мінімальна пенсія становитиме 2600 гривень.

Пенсії піднімуть з 1 січня і ще один раз протягом року: що заклали в бюджет 2021 Для пенсіонерів, які не мають потрібного стажу для виходу на пенсію, виплати все одно зростуть - їх підтягнуть до прожиткового мінімуму, який збільшиться.

При цьому трохи додадуть "у вазі" й інші пенсії, оскільки надбавки за понаднормовий стаж роботи (для жінок це 30 років, а для чоловіків 35), залежать від величини прожиткового мінімуму. Отже, виростуть і вони.

Щоправда, закладеної на березень індексації всіх пенсій не буде. МВФ, від якого Україна все ж сподівається отримати черговий транш кредиту, відрадив наш уряд від такого підвищення пенсій.

При цьому поки не зрозуміло, де влада братиме гроші на заплановане підвищення пенсій. Адже до другого читання бюджету 2021 року дотація Пенсійному фонду була зменшена на 8,5 мільярда гривень.

До того ж влада пішла назустріч підприємцям, що бунтують, і встановила для них безпрецедентні податкові пільги, що також зменшить обсяг надходжень до Пенсійного фонду.

У Мінсоцполітики розповіли, хто не отримає субсидію в 2021 році
У новому 2021 році змінилися правила звернення за субсидіями та іншими соціальними виплатами. Крім того, держава посилила вимоги до одержувачів субсид...
Вимагають газ по 2 гривні: українці вийшли на вулиці і штурмують обладміністрації
Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшл...
“Свати“ залишив ще один актор: кого більше не побачать глядачі
Сьомий сезон популярного серіалу “Свати“ втрачає акторів. Основний зірковий склад залишається стабільним, але актори других ролей з різних причин відм...
Потап раскритиковал Настю Каменских за ее многочисленные селфи: на Мальдивах становится скучно
Настя Каменских активно ведет «репортаж» из своего сказочного отпуска на Мальдивах. В социальных сетях артистка рассказывает чуть ли не о каждом своем...
Біткоїну - кінець: швейцарський банк попередив про повне знецінення криптовалюти
На фоні безпрецедентного зростання вартості біткоїна швейцарський банк UBS розіслав своїм клієнтам несподіване попередження: вже у найближчому майбутн...