У Міненерго розповіли, як зміниться тариф на електроенергію найближчими місяцями

Автор: Марченко Любов

Тариф на електроенергію для населення гарантовано залишатиметься незмінним до кінця поточного року. З великою ймовірністю можна також сказати, що він не зміниться і до кінця опалювального сезону.

У Міненерго розповіли, як зміниться тариф на електроенергію найближчими місяцями - today.ua

Про це заявив голова Міненерго Герман Галущенко.

Герман Галущенко зазначив, що до кінця 2023 року тариф на електроенергію для населення залишатиметься стабільним – 2,64 грн/кВт-год. Таким він залишається за будь-якого обсягу споживання. До кінця поточного року діятимуть покладені на енергетиків спецобов'язки на ринку електроенергії (ПСО), згідно з якими тариф для населення залишиться незмінним. Відтак дія пільгового тарифу триватиме і після нового року – до закінчення опалювального сезону.

"Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється", – запевнив чиновник.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

При цьому міністр зазначив, що енергетики всю весну і все літо працювали над відновленням енергосистеми, якій ворог завдав під час обстрілів дуже серйозних пошкоджень. За цей період виконано колосальну роботу. І на сьогодні усі проблемні місця закриті. Енергосистема повністю готова до входження в зиму: як генеруючі потужності, так і передавальні.

У Міненерго розповіли, як зміниться тариф на електроенергію найближчими місяцями

"Єдиний фактор, який може вплинути на відключення електропостачання – це атаки ворога. Ми робимо все, щоб такі відключення, якщо вони стануть наслідком атак, були короткостроковими. Для цього вже напрацьовано величезну кількість рішень, які ми випробували і минулої зими, і зараз ми їх модифікували для того, щоб максимально забезпечити споживачів електроенергією", - каже голова Міненерго.

Щодо забезпечення ресурсами, то тут також усе гаразд. До підземних сховищ уже закачали майже 15 млрд кубометрів газу. Це навіть трохи перевищує планову цифру. Щоправда, через високі температури, які панували у серпні, було спалено трохи більше вугілля, ніж планувалося. Проте вже є контракти про імпортні постачання вугілля. Тому із цим проблем також не буде.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Таким чином українська енергосистема повністю готова до зими. І енергетики готові постачати електроенергію для населення за стабільним тарифом 2,64 грн.

Нагадаємо, при цьому українців попередили про можливість "найгіршого сценарію" для енергетики, якщо ракетні обстріли агресора досягатимуть намічених цілей.