Міноборони України знову потрапило в неприємну історію, пов'язану із закупівлею продуктів для ЗСУ. Цього разу оборонне відомство відмовилося від послуг компанії, яка запропонувала на аукціоні найнижчі ціни на продукти.
Йдеться про аукціон, проведений Міністерством оборони України у системі ПроЗорро. У ході аукціону в переможці вийшла компанія ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ, яка пообіцяла постачати Міноборони продуктами за найнижчу вартість. Однак, Комісія Міноборони на пару з Антикорупційною радою при Міноборони відкинула привабливу пропозицію на тій підставі, що переможець нібито не надав ані оригіналу, ані копії банківської ліцензії щодо надання банківських послуг.
Крім того, представники Міноборони знайшли ще одну зачіпку, щоби відмовити потенційному постачальнику провіанту. Комісія у своєму протоколі вказала, що переможець аукціону є платником єдиного податку 2% і водночас платником ПДВ 20%. Комісія Міноборони зробила висновок, що ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ штучно завищив ціни на свій товар, оскільки "спрощенець" не повинен сплачувати ПДВ. Отже, Міноборони дійшло висновку, що постачальник хоче нажитися за рахунок військового відомства.
Проте за більш детального розгляду претензії Міноборони не витримують жодної критики. Як виявилося, банківська ліцензія міститься в Державному реєстрі банків про право на провадження банківської діяльності. При цьому підтвердити її наявність можна лише витягом із цього Реєстру, що й було зроблено учасником аукціону.
Те саме стосується нібито завищення цін на товари під приводом нарахування ПДВ. Податок на додану вартість сплачує покупець, проте відповідає за його облік та сплату до бюджету продавець. При цьому сама ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ сплачує лише 2%-й податок. Комісія Міноборони побачила у цьому невідповідність. Хоча кому, як не їй, слід знати, що у воєнний час платники ПДВ можуть перейти на "спрощенку".
Загалом аргументи, за якими Міноборони відмовило вигідному постачальнику, виглядають не зовсім переконливо. Якщо не сказати – зовсім непереконливо.
Нагадаємо, Міноборони потрапило у скандал із закупівлею продуктів для ЗСУ за завищеними цінами. При цьому у військовому відомстві намагалися відхреститись від таких дорогих закупівель. Проте Держуадит підтвердив, що тамтешні чиновники справді годували військових яйцями по 17 гривень за штуку та пригощали іншими дорогими продуктами. Хоча різносолами військових не годували, і в будь-якому, навіть дорогому, супермаркеті всі продукти коштували б набагато дешевше.