Пенсії в Україні підвищать усім: стало відомо, кому і на скільки

Пенсії в Україні збільшаться в розмірі вже в найближчі місяці. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Пенсії в Україні підвищать усім: стало відомо, кому і на скільки  - today.ua

З 1 січня великий категорії українців у віці від 65 років перерахували пенсії, і вже в цьому місяці вони отримають більші суми. А з 1 березня підвищення пенсій торкнеться дуже багатьох наших літніх співгромадян. Адже з приходом весни Мінсоцполітики планує провести індексацію пенсій усім громадянам, чиї пенсії згідно із законом підлягають індексації.

"Ми зараз думаємо над варіантами індексації. Тому що, по-перше, ми ще не знаємо індексу, на який буде відсоток підвищено. Але ми точно почнемо її 1 березня. І будемо наполягати на тому, щоб вона відбулася", - казала міністр соціальної політики.

При цьому Лазебна роз'яснила, що в грудні багато українців також отримали невелику надбавку до пенсій. Це традиційна надбавка, яка автоматично здійснюється з ростом прожиткового мінімуму. Пенсії в Україні підвищать усім: стало відомо, кому і на скільки У березні номінально пенсії не збільшаться, однак у зв'язку з індексацією виросте їхній розмір.

Щоправда, раніше в уряді говорили про те, що мають намір перенести березневу індексацію на більш пізній термін, ймовірно - на грудень. Нібито це було однією з умов МВФ, який вимагає зниження показника дефіциту бюджету. Та мабуть українська влада бачить більш оптимістичний сценарій наповнення скарбниці, оскільки розраховує все ж почати індексацію пенсій у березні.

Крім того, Марина Лазебна повідомила, що з 2022 року планується проводити індексацію пенсій усім, хто їх отримує. Однак до цього слід прийняти законопроект, який "припадає пилом" у Верховній Раді.

"З 2014 року не індексуються пенсії державним службовцям, не індексуються пенсії науковцям, журналістам, певні пенсії військових не підпадали, тому що у них там були перерахунки, але в принципі є певні категорії людей, яким не індексуються пенсії. У нас є законопроект, яким ми відновлюємо індексацію пенсій для всіх без винятку категорій пенсіонерів ", - повідомила міністр.

Нагадаємо, в новому 2021 році Мінсоцполітики планує підвищує пенсії п'ять разів. Фактично ці підвищення, в тій чи іншій мірі, торкнуться кожного пенсіонера.

Дружина Григорія Решетника розповіла про своє ставлення до епідуральної анестезії
Дружина Григорія Решетника - багатодітна мама. До 31 року Христина народила трьох дітей і всі три рази своїми силами, без застосування епідуральної ан...
Особливості нарахування допомоги по безробіттю під час карантину: відвідувати центр зайнятості не потрібно
Допомога по безробіттю у період, поки діють карантинні обмеження, нараховується без відвідування безробітним центру зайнятості. Таку інформацію дали у...
Помер засновник “Єралашу“ Борис Грачевський: що залишив у спадок популярний продюсер
Учора, 14 січня, в Москві помер Борис Грачевський - творець гумористичного тележурналу “Єралаш“, на якому виросло не одне покоління радянської і постр...
Київстар дає можливість своїм абонентам стежити за людьми: як це працює
Оператор мобільного зв'язку Київстар дає можливість своїм клієнтам відстежувати місце розташування будь-якого іншого абонента. Для цього лише потрібно...
Джамала зізналася, скільки важить після народження дітей
Джамала вирішила показати шанувальникам, яким особисто для себе вважає свою ідеальну вагу. На знімку співачка зображена на пляжі в сукні-сітці, демонс...