Пенсії в Україні підвищать усім: стало відомо, кому і на скільки

Автор: Марченко Любов

Пенсії в Україні збільшаться в розмірі вже в найближчі місяці. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Пенсії в Україні підвищать усім: стало відомо, кому і на скільки  - today.ua

З 1 січня великий категорії українців у віці від 65 років перерахували пенсії, і вже в цьому місяці вони отримають більші суми. А з 1 березня підвищення пенсій торкнеться дуже багатьох наших літніх співгромадян. Адже з приходом весни Мінсоцполітики планує провести індексацію пенсій усім громадянам, чиї пенсії згідно із законом підлягають індексації.

"Ми зараз думаємо над варіантами індексації. Тому що, по-перше, ми ще не знаємо індексу, на який буде відсоток підвищено. Але ми точно почнемо її 1 березня. І будемо наполягати на тому, щоб вона відбулася", - казала міністр соціальної політики.

При цьому Лазебна роз'яснила, що в грудні багато українців також отримали невелику надбавку до пенсій. Це традиційна надбавка, яка автоматично здійснюється з ростом прожиткового мінімуму. Пенсії в Україні підвищать усім: стало відомо, кому і на скільки У березні номінально пенсії не збільшаться, однак у зв'язку з індексацією виросте їхній розмір.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

Щоправда, раніше в уряді говорили про те, що мають намір перенести березневу індексацію на більш пізній термін, ймовірно - на грудень. Нібито це було однією з умов МВФ, який вимагає зниження показника дефіциту бюджету. Та мабуть українська влада бачить більш оптимістичний сценарій наповнення скарбниці, оскільки розраховує все ж почати індексацію пенсій у березні.

Крім того, Марина Лазебна повідомила, що з 2022 року планується проводити індексацію пенсій усім, хто їх отримує. Однак до цього слід прийняти законопроект, який "припадає пилом" у Верховній Раді.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"З 2014 року не індексуються пенсії державним службовцям, не індексуються пенсії науковцям, журналістам, певні пенсії військових не підпадали, тому що у них там були перерахунки, але в принципі є певні категорії людей, яким не індексуються пенсії. У нас є законопроект, яким ми відновлюємо індексацію пенсій для всіх без винятку категорій пенсіонерів ", - повідомила міністр.

Нагадаємо, в новому 2021 році Мінсоцполітики планує підвищує пенсії п'ять разів. Фактично ці підвищення, в тій чи іншій мірі, торкнуться кожного пенсіонера.