З початком російського військового вторгнення у 2014 році мільйони українських дітей зазнають поневірянь, тому всі 7,5 мільйона неповнолітніх українців можна вважати "дітьми війни". Але все ж таки, такий статус дають не всім дітям. Однак ні сьогодні, ні в найближчому майбутньому жодної додаткової грошової допомоги від держави їм не передбачено.
Про це розповіла голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович.
Донедавна в нашій країні до категорії "дітей війни" належали люди похилого віку, яким на момент закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років. Усі такі громадяни мали статус "дітей війни" та, відповідно, право на певні пільги від держави. Проте на сьогодні тих "дітей війни", на жаль, уже залишилося зовсім небагато. А нова війна принесла нові страждання мільйонам юних українців.
Сьогодні статус "дитини війни" може бути надано неповнолітньому українцеві згідно з постановою Кабінету Міністрів № 268 "Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок військових дій та збройних конфліктів".
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Згідно з цим документом, право на надання статусу "дитини війни" мають такі категорії дітей:
- які отримали поранення, контузії, каліцтва;
- які стали жертвами фізичного, сексуального насильства;
- які були викрадені чи незаконно вивезені за межі України;
- ті, що залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
- ті, яких незаконно утримували, зокрема, у полоні;
- які зазнавали психологічного насильства;
- які втратили свій будинок чи своїх рідних.
Для того, щоб дитині надали такий статус, дорослі повинні звернутися до органів опіки за своїм постійним місцем проживання або за місцем тимчасового проживання. Звісно, потрібно буде надати пакет документів, який би підтверджував, що дитина постраждала через військові дії в Україні.
За словами Оксани Жолнович, зараз багато батьків та інших родичів юних українців намагаються виклопотати для них статус "дитини війни". Однак він зовсім нічого на сьогодні не дає. Для таких дітей не передбачено жодної додаткової державної допомоги, крім тієї, які багато хто з них вже отримують як ВПО, інваліди або діти, що втратили годувальника.
За словами Оксани Жолнович, держава навряд чи передбачатиме для них якісь пільгові програми, оскільки, ставши дорослими, ці діти самі зароблятимуть і виплачуватимуть собі гроші на допомогу. Тому такі перекладання грошей з однієї кишені до іншої не мають жодного сенсу.
Нагадаємо, з 1 вересня в Україні набули нових правил виплати допомоги ВПО. Більшості переселенців тепер виплачуватимуть державну допомогу лише по півроку.