У Мінсоцполітики повідомили, що буде з допомогою для ВПО, які виїхали за кордон

Автор: Марченко Любов

Внутрішні переселенці, які перебувають за кордоном тривалий час, будуть позбавлені допомоги для ВПО. Крайній термін, після якого настане відмова у виплаті допомоги, становить 45 днів.

У Мінсоцполітики повідомили, що буде з допомогою для ВПО, які виїхали за кордон - today.ua

Про це повідомила в ефірі телемарафону перша заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак.

Отже, українці, які отримали на батьківщині статус ВПО, проте перебувають тривалий час за кордоном, уже вважатимуться не внутрішніми, а зовнішніми переселенцями. Відповідно, виплат державної допомоги для ВПО їх позбавлять.

Відправним пунктом для позбавлення статусу ВПО, а з ним і виплати допомоги, буде термін перебування за кордоном тривалістю 45 днів. Якщо на 1 серпня виявиться, що людина перебуває за кордоном вже 45 чи більше днів, то, починаючи із серпня, її позбавлять виплати державної допомоги для ВПО.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік

"Якщо станом на 15 липня людина мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном, і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, то тоді вона вибрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення. А допомога спрямовується саме на тих, хто є внутрішньо переміщеними особами", - розповіла чиновниця.

 

У Мінсоцполітики повідомили, що буде з допомогою для ВПО, які виїхали за кордон

Як відомо, держава виплачує щомісячну грошову допомогу для переселенців: по 2000 – на дорослих працездатних громадян та по 3000 – на інвалідів і дітей. Проте тих, хто тривалий час перебуває за кордоном без вагомої причини, державної допомоги позбавлять.

Дар'я Марчак також перерахувала, які причини є підставою для тривалого перебування ВПО за кордоном. Серед них – лікування, стажування, відрядження та ще деякі важливі причини.

Держава має вичерпну інформацію, коли будь-хто із громадян перетинав кордон країни в тому чи іншому напрямку. Тому відомості про тривалість перебування за кордоном є про всіх, уточнила чиновниця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Однак, якщо в державних реєстрах помилкова інформація, або людина чи сім'я вже повернулася з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соціального захисту, і такі виплати продовжаться", - додала Марчак.

Нагадаємо, ухвалено рішення про додаткові виплати для новонароджених дітей переселенців.