У світі очікується масове звільнення жінок з роботи: стала відома причина

Автор: Марченко Любов

Вже найближчими роками у світі може розпочатися процес масового звільнення жінок з роботи. Мільйони представниць слабкої статі втратять свої робочі місця через впровадження штучного інтелекту. Чоловіків ШІ також залишить безробітними, проте вони ризикують менше.

У світі очікується масове звільнення жінок з роботи: стала відома причина - today.ua

Про це йдеться у підсумках дослідження Міжнародної організації праці. Там констатують, що наразі ШІ не становить тотальної загрози для зайнятості людей. Однак у розвинених країнах із високими технологіями через застосування ШІ на вулиці може опинитися більше працівників, ніж у менш технологічних країнах.

Причому успішніше і масовіше ШІ зможе замінити працівників із традиційно жіночими спеціальностями: секретарів, тревел-консультантів, співробітників інформаційної підтримки, касирів. Згідно з дослідженням МОП вже найближчими роками ШІ може витіснити з робочих місць близько 21 мільйона представниць цих та подібних професій.

У світі очікується масове звільнення жінок з роботи: стала відома причина

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків

При цьому у сфері традиційно чоловічої праці заміщення живих людей штучним інтелектом відбуватиметься не так швидко. Звичайно, рано чи пізно це станеться, проте для цього буде потрібен ще тривалий відрізок часу, щоби "навчити" ШІ, наприклад, роботі будівельника або монтажника. Тому наразі від впровадження ШІ на вулиці можуть опинитися лише 9 мільйонів чоловіків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, як показало дослідження, розмови про те, що ШІ може стати причиною глобального безробіття, поки що сильно перебільшені. Так, наприклад, на сьогодні лише 4% завдань, які виконуються працівниками сфери обслуговування, міг би виконувати ШІ, і ще на 18% їх завдань ШІ міг би мати сильний вплив. Але решта 78%  виконуваної ними роботи поки що штучному інтелекту "не по зубах".

Нагадаємо, Ілон Маск передбачив, що незабаром замість живих людей на полі бою воюватимуть дрони під орудою штучного інтелекту.