У 2021 році пенсії зміняться п'ять разів

У новому, 2021, році в Україні п'ять разів підвищать пенсії. При цьому перший етап збільшення виплат уже стартував 1 січня. Далі в році передбачені ще чотири етапи підвищення пенсій.

У 2021 році пенсії зміняться п'ять разів - today.ua

Уже в січні отримають підвищені пенсії громадяни старше 65 років. Для них передбачено підвищення мінімальної пенсії на 300 гривень, і тепер вона становитиме 2400 гривень. Однак при цьому підвищенні є одна, обов'язкова, вимога до стажу. Трудовий стаж пенсіонера має бути не менше 30 років для жінок і 35 для чоловіків.

На березень заплановано наймасовіше підвищення пенсій, яке буде пов'язане з індексацією виплат. Попередньо заплановано індексувати пенсійні виплати на 11%, однак остаточно відсоток індексації визначать у лютому за підсумками минулого року. Параметри індексації розраховуються в залежності від інфляції і зростання зарплати за минулий рік.

У квітні відбудеться перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Причому його зроблять автоматично. Людям не доведеться звертатися для цього в органи Пенсійного фонду.

Липень обіцяє підвищення мінімальної пенсії громадянам трьох вікових категорій. Пенсіонерам у віці 65+ обіцяють знову підняти мінімальну пенсію. Цього разу з 2400 до 2600 гривень. При цьому обов'язкова умова за стажем залишається незмінною - тією ж, що і при січневому підвищенні: для жінок - 30 років, для чоловіків - 35.

У 2021 році пенсії зміняться п'ять разівАле пенсіонери, яким вже є 75 років, зможуть у липні отримати надбавку до пенсії на м'якших умовах. Їм достатньо буде 20/25 років стажу, щоб їхня мінімальна пенсія зросла з 2100 до 2500 гривень (відразу на 400 гривень). А ось пенсіонери, яким від 80 років і вище, зможуть при наявності такого ж стажу 20/25 отримати надбавку в розмірі 500 гривень. Таким чином, їхня мінімальна пенсія досягне 2600 гривень.

Проте навіть для тих пенсіонерів, які "не дотягують" за стажем, з липня все одно пенсії підростуть до величини нового прожиткового мінімуму, який зміниться з другого півріччя. Він стане 1854 гривні замість 1769.

У грудні прожитковий мінімум переглянуть ще раз і піднімуть його ще на 80 гривень. Таким чином, мінімальна пенсія без усіх надбавок стане 1934 гривні.

Крім цього, завдяки зростанню прожиткового мінімуму зростуть також надбавки за понаднормовий стаж.

Нагадаємо, вже незабаром компанія "Укрпошта" може припинити доставку пенсій для 3,6 мільйона українських громадян. Це станеться, якщо держава відмовиться платити за послуги компанії за вищими розцінками.

ДЖЕРЕЛОukranews
Вимагають газ по 2 гривні: українці вийшли на вулиці і штурмують обладміністрації
Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшл...
“Свати“ залишив ще один актор: кого більше не побачать глядачі
Сьомий сезон популярного серіалу “Свати“ втрачає акторів. Основний зірковий склад залишається стабільним, але актори других ролей з різних причин відм...
Потап раскритиковал Настю Каменских за ее многочисленные селфи: на Мальдивах становится скучно
Настя Каменских активно ведет «репортаж» из своего сказочного отпуска на Мальдивах. В социальных сетях артистка рассказывает чуть ли не о каждом своем...
Біткоїну - кінець: швейцарський банк попередив про повне знецінення криптовалюти
На фоні безпрецедентного зростання вартості біткоїна швейцарський банк UBS розіслав своїм клієнтам несподіване попередження: вже у найближчому майбутн...
Кава Starbucks тепер в Україні: названа ціна
Каву Starbucks тепер можна буде купити і в Україні. Офіційним дистриб'ютором компанії Starbucks став ще один не менш відомий бренд Nestle. Про це в хо...