У 2021 році пенсії зміняться п'ять разів

У новому, 2021, році в Україні п'ять разів підвищать пенсії. При цьому перший етап збільшення виплат уже стартував 1 січня. Далі в році передбачені ще чотири етапи підвищення пенсій.

У 2021 році пенсії зміняться п'ять разів - today.ua

Уже в січні отримають підвищені пенсії громадяни старше 65 років. Для них передбачено підвищення мінімальної пенсії на 300 гривень, і тепер вона становитиме 2400 гривень. Однак при цьому підвищенні є одна, обов'язкова, вимога до стажу. Трудовий стаж пенсіонера має бути не менше 30 років для жінок і 35 для чоловіків.

На березень заплановано наймасовіше підвищення пенсій, яке буде пов'язане з індексацією виплат. Попередньо заплановано індексувати пенсійні виплати на 11%, однак остаточно відсоток індексації визначать у лютому за підсумками минулого року. Параметри індексації розраховуються в залежності від інфляції і зростання зарплати за минулий рік.

У квітні відбудеться перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Причому його зроблять автоматично. Людям не доведеться звертатися для цього в органи Пенсійного фонду.

Липень обіцяє підвищення мінімальної пенсії громадянам трьох вікових категорій. Пенсіонерам у віці 65+ обіцяють знову підняти мінімальну пенсію. Цього разу з 2400 до 2600 гривень. При цьому обов'язкова умова за стажем залишається незмінною - тією ж, що і при січневому підвищенні: для жінок - 30 років, для чоловіків - 35.

У 2021 році пенсії зміняться п'ять разівАле пенсіонери, яким вже є 75 років, зможуть у липні отримати надбавку до пенсії на м'якших умовах. Їм достатньо буде 20/25 років стажу, щоб їхня мінімальна пенсія зросла з 2100 до 2500 гривень (відразу на 400 гривень). А ось пенсіонери, яким від 80 років і вище, зможуть при наявності такого ж стажу 20/25 отримати надбавку в розмірі 500 гривень. Таким чином, їхня мінімальна пенсія досягне 2600 гривень.

Проте навіть для тих пенсіонерів, які "не дотягують" за стажем, з липня все одно пенсії підростуть до величини нового прожиткового мінімуму, який зміниться з другого півріччя. Він стане 1854 гривні замість 1769.

У грудні прожитковий мінімум переглянуть ще раз і піднімуть його ще на 80 гривень. Таким чином, мінімальна пенсія без усіх надбавок стане 1934 гривні.

Крім цього, завдяки зростанню прожиткового мінімуму зростуть також надбавки за понаднормовий стаж.

Нагадаємо, вже незабаром компанія "Укрпошта" може припинити доставку пенсій для 3,6 мільйона українських громадян. Це станеться, якщо держава відмовиться платити за послуги компанії за вищими розцінками.

ДЖЕРЕЛОukranews
Яскравий манікюр на літо 2021: ТОП-3 модних тренда в дизайні нігтів
Літній манікюр повинен бути не менш яскравим, ніж весняний. До супертрендів майбутнього сезону нейл-майстри відносять мінімалізм, некласичні варіанти ...
“Дуже мало таких тат“: Юрій Горбунов показав, як проводить час з сином
Юрій Горбунов та Катя Осадча вважаються однією з найбільш зразкових сімей українського шоу-бізнесу. Подружжя в міру розповідають про своє особисте жит...
П'ять знаків Зодіаку, які зароблять багато грошей на початку літа 2021
Астрологи прогнозують, що в перший місяць літа 2021 фінансова удача чекає представників п'яти знаків Зодіаку. Їм пощастить збільшити доходи і стати бі...
Частину українців позбавлять субсидій: у Мінсоцполітики ввели нові правила
Після того, як Кабінет міністрів затвердив нові правила для нарахування субсидій у 2021 році, частина українців пільгових категорій залишаться без доп...
Дружина Тищенко розповіла, як чоловік зробив їй сюрприз на день народження, і показала подарунки гостей
Дружина Миколи Тищенка розповіла, як дізналася про вечірку-сюрприз, яку для неї підготував чоловік. Також Алла Барановська показала, які розкішні буке...