Today.ua

У НБУ розповіли про зниження відсотків за депозитами: вигідні вклади у гривні йдуть у минуле

Нацбанк поступово знижуватиме облікову ставку. При цьому відсотки за депозитами банків також стануть нижчими. Однак у НБУ обіцяють, що проводитимуть фінансову політику таким чином, щоби вклади у гривні залишалися привабливими для населення.

Про це заявив в ефірі Українського радіо заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Отже, Нацбанк уже почав знижувати облікову ставку. Це означає, що епоха дорогих грошей поступово відходитиме у минуле. У липні нинішнього року НБУ знизив облікову ставку із 25 до 22%. Звісно, це невелике зниження. Однак початок процесу покладено. До закінчення поточного року Нацбанк планує зменшити цей показник до 18%. А це означає, що і депозитні ставки неминуче знижуватимуться.

Заходи, які були вжиті НБУ, включаючи високу облікову ставку, а також коригування нормативу обов'язкових резервів банків та надання комерційним банкам вигідних тримісячних депозитних сертифікатів, дали позитивні результати. У банків з'явилася можливість забезпечувати вигідні відсотки за депозитами населення. І це, у свою чергу, зробило депозити у гривні привабливими для українців.

"І зараз, якщо говоримо про такі депозити терміном від 3 до 12 місяців, то в середньому по системі вони становлять близько 15%, що з урахуванням навіть поточного рівня інфляції 11,3% – вже досить привабливий рівень", – прокоментував Сергій Ніколайчук.

При цьому він попереджає, що банки, звісно, реагуватимуть на зниження облікової ставки НБУ зниженням депозитних ставок. Проте Нацбанк відстежуватиме ситуацію на споживчому ринку і не допустить, щоб відсотки за депозитами стали нижчими за рівень інфляції в країні. Інакше гривневі депозити стануть збитковими і населення перестане довіряти національній валюті.

"Я думаю, що ми коригуватимемо свою політику таким чином, щоб ставки за терміновими депозитами були привабливими щодо очікуваних рівнів інфляції", - додав один із топ-менеджерів Нацбанку.

Нагадаємо, в НБУ оголосили про скасування фіксованого курсу долара. Точної дати в Нацбанку не називають, але, ймовірно, це не за горами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ