У НБУ розповіли про скасування валютних обмежень: що буде з гривнею та курсом долара найближчим часом

Автор: Марченко Любов

Нацбанк розробив стратегію лібералізації валютного ринку. Зокрема, передбачено поступове скасування валютних обмежень. Звісно, що при скасуванні фіксованого курсу долара девальвація гривні буде неминуча.

У НБУ розповіли про скасування валютних обмежень: що буде з гривнею та курсом долара найближчим часом - today.ua

Стратегія, яку оприлюднив НБУ, передбачає підвищення привабливості заощаджень у гривні, а також поступове скасування чинних валютних обмежень та перехід до гнучкішого курсу валют при обміні.

У Нацбанку також зазначають, що цю стратегію втілюватимуть у життя лише за наявності макроекономічних передумов. Зокрема, для оцінки доцільності наміченого курсу розглядатимуть такі макроекономічні показники:

  • інфляцію та інфляційні очікування;
  • рівень міжнародних резервів та стійкість валютного ринку;
  • процентні ставки;
  • параметри фінансової стійкості.

У НБУ розповіли про скасування валютних обмежень: що буде з гривнею та курсом долара найближчим часом

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

При цьому, що особливо важливо, у цій стратегії немає часових обмежень. Тобто вона не прив'язана до жодних дат. У розрахунок братимуться лише якісні зміни в економіці країни та на фінансовому ринку.

Крім того, у разі погіршення ситуації на фронті процес лібералізації валютного ринку буде зупинено. А в деяких випадках він може бути і повернутий назад. Це також передбачено Нацбанком.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Належні передумови, що склалися, і позитивний результат проведеного аналізу вже дозволили НБУ пом'якшити низку валютних обмежень у червні. У той же час, передумови для реалізації наступних кроків зі стратегії ще формуються", - уточнили в НБУ.

Нагадаємо, скасування фіксованого курсу долара та поступова лібералізація валютного ринку – це одна з умов МВФ. При цьому Міжнародний валютний фонд дуже жорстко ставиться до збільшення видатків із бюджету, які не були передбачені у бюджетному плані.

Головне