У Пенсійному фонді назвали новий показник середньої зарплати для розрахунку пенсій

Пенсійний фонд (ПФУ) встановив новий показник середньої зарплати, який враховується для обчислення пенсії українцям на рівні 10570,56 грн. Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", саме ця сума множиться на базову пенсію і коефіцієнт стажу, який вираховується щомісяця як відношення зарплати пенсіонера за певний місяць до середньої зарплати по країні за той самий період.

У Пенсійному фонді назвали новий показник середньої зарплати для розрахунку пенсій - today.ua

У прес-службі ПФУ повідомили, що показник середньої зарплати в листопаді збільшився майже на 962 грн, у порівнянні з попереднім місяцем. У червні ця цифра була ще вищою - 11197,38 грн.

Показники середньої зарплати для нарахування пенсії оновлюються в поточному місяці за позаминулий. Таким чином в листопаді Пенсійний фонд затвердив показник середньої зарплати за вересень.

Уже в січні українцям підвищать мінімальну пенсію до 1769 грн. Таку пенсію отримають ті громадяни, які не мають 30-35 років стажу. Пенсіонери старше 65-річного віку, які мають стаж 30 років для жінок і 35 для чоловіків, отримуватимуть не менше 2,4 тис. грн. Розмір мінімальної зарплати з 2021 року закладено в бюджеті на рівні 6 тисяч гривень.

Підвищення прожиткового мінімуму в Україні відбудеться 1 грудня. Його середня величина складе 2 189 гривні. Наступного разу підвищення ПМ очікується з липня 2021 року. Тоді він стане 2 294 гривні.

Раніше повідомлялося, що мінімальний пенсійний стаж в Україні з січня 2021 року зросте до 28 років, і з кожним роком буде зростати на 12 місяців.

ДЖЕРЕЛОubr.ua