Пенсіонери, які влаштувалися на роботу, повинні обов'язково сповістити про це органи Пенсійного фонду. Повідомити про своє працевлаштування пенсіонер зобов'язаний протягом десяти днів після його офіційного зарахування на роботу. Якщо він цього не зробить, то може втратити частину пенсії.
Про це нагадує Пенсійний фонд України.
Українці, які перебувають на пенсії, мають право знову влаштуватися на роботу. При цьому у переважній більшості випадків їм не припиняють виплату пенсії. Однак у деяких випадках її можуть трохи обмежити. До того ж, працюючим пенсіонерам на інших умовах проводиться індексація пенсії. Вони також втрачають частину доплат, які належать непрацюючим пенсіонерам.
А іноді їм взагалі можуть скасувати виплату пенсії. Так відбувається у тому випадку, якщо людина вийшла на пенсію за вислугу років – до досягнення пенсійного віку. При цьому якщо вона знову влаштувалася за тією ж спеціальністю, яка дала їй право на пільгову пенсію, то виплату пенсії їй скасовують. І відновлять її лише тоді, коли вона піде з роботи.
Тому пенсіонери, які працюють, обов'язково повинні повідомити ПФУ про факт свого працевлаштування. Причому закон відводить на це 10 днів із того дня, як пенсіонер був офіційно прийнятий на роботу. Це правило стосується не лише найманих працівників, а й ФОПів, які вирішили на пенсії зайнятися приватним бізнесом.
Якщо працюючий пенсіонер чомусь не з'явився у Реєстрі застрахованих осіб, то він має самостійно сповістити ПФУ про своє працевлаштування. Для цього зовсім не обов'язково йти до відділення Пенсійного фонду. Можна сповістити про це в особистому кабінеті на порталі ПФУ, завіривши свою заяву кваліфікованим електронним підписом.
Що буде, якщо вчасно не сповістити про своє працевлаштування?
Пенсійний фонд все одно дізнається про це. Відомості про працюючу людину містяться не тільки в Реєстрі застрахованих осіб, а й в інших державних реєстрах. Під час звіряння цих реєстрів факт працевлаштування обов'язково розкриється.
Тоді пенсіонеру порахують усю пенсію, яка була йому переплачена, і вимагатимуть, аби він повернув переплачені гроші. Якщо ж він відмовиться це робити, то з його щомісячних виплат відраховуватимуть по 20%, доки не компенсують усю переплату.
Отже, пенсіонеру краще не робити таємниці зі свого працевлаштування, а одразу сповістити про це Пенсійний фонд.
Нагадаємо, деякі українці не знають, що вони мають право на 250 гривень щомісячної надбавки до пенсії.