В уряді розповіли, що чекає нелегальних таксистів: штрафи і повне розорення

Мінінфраструктури має намір почати системний наступ на нелегальних перевізників із тим, щоби повністю викорінити це явище і змусити всіх платити гроші до бюджету. У Мінінфраструктури розповіли, що для таксистів набагато дешевше буде легалізуватися і працювати по-білому, ніж потрапити під штрафи і розоритися.

В уряді розповіли, що чекає нелегальних таксистів: штрафи і повне розорення - today.ua

Профільне міністерство розробило законопроект, який передбачає умови легалізації ринку послуг індивідуальних перевізників. Зокрема, в законі передбачена легалізація приватних таксистів через патентування їхніх послуг. Замість ліцензування таксист повинен буде придбати патент на свою діяльність, який дозволить йому легально перевозити людей у будь-який час дня і ночі.

"Вартість такого патенту встановлюється законопроектом. Наприклад, річний коштуватиме 1 мінімальну заробітну плату, встановлену на 1 січня", - розповіла старший юрист Команди підтримки реформ Мінінфраструктури Ольга Глухова.

У країні працюють сотні, якщо не тисячі нелегальних таксистів. Таким чином, на продажу патентів бюджет виграє величезні гроші.

В уряді розповіли, що чекає нелегальних таксистів: штрафи і повне розорення А

Таксисти, в свою чергу, отримають можливість працювати відкрито і не боятися перевірок, контрольних закупівель та інших "принад" нелегального приватного підприємництва. Ну, а тих, хто не захоче працювати по-білому, в будь-який момент може чекати контрольна закупівля.

"Цілком імовірно, що наступним, від кого надійде запит про перевезення, буде працівник Укртрансбезпеки. Також будуть введені штрафи для тих, хто не буде виконувати умови доступу і роботи на ринку", - попередила юристка.

Крім того, законопроект пропонує ввести відкритий реєстр приватних таксистів, щоби будь-який клієнт міг подивитися онлайн, хто його везтиме, і чи зареєстрований він легально. При цьому всі великі приватні перевізники, які працюють в Україні, підтримали таку реформу.

Тим часом стало відомо, що ще одним законом введена індексація аліментів, які призначені в твердій сумі. Індексуватимуть їх раз на рік. Завдяки цьому рівень виплат йтиме в ногу з інфляцією.

Під час карантину в Україні подорожчають продукти: на що підвищаться ціни і чому
В Україні термін дії карантинних обмежень продовжили до кінця поточного року. У зв'язку з тим, що люди знову в холодну пору року опиняться на майже то...
Пенсії підвищать не всім: кого індексація в березні 2021 не торкнеться
Український уряд повсюдно рапортує про майбутнє підвищення пенсій, яке заплановане на початок весни майбутнього року. Однак, за словами експертів, інд...
ПриватБанк анонсував зниження ставок по кредитах: скільки насправді переплачують українці
ПриватБанк повідомив про чергове зниження ставок на кредити на житло та автомобілі. Однак, чи дійсно стати власників нерухомості в Україні стане досту...
Ціни на гарбузи напередодні Хеллоуїна злетіли на третину
Хеллоуїн в Україні, як і в усьому світі, буде відзначатися вже в цю суботу, 31 жовтня. Ціни на святковий овоч - гарбуз, напередодні свята “всіх святих...
Курс долара зростає третій день поспіль після тижня падіння - НБУ
У середу, 28 жовтня, НБУ встановив курс долара на позначці 28,36 грн/дол., що на 2 копійки більше, ніж у попередній банківський день. Таким чином, вже...