В уряді розповіли, на скільки зростуть тарифи на газ після скасування держрегулювання

Автор: Марченко Любов

Тарифи на газ почнуть рости відразу після скасування держрегулювання, у квітні. За поточний рік вони піднімуться в ціні приблизно на 20%. Такі дані оприлюднило Мінекономрозвитку у своєму прогнозі на 2021-2024 роки.

В уряді розповіли, на скільки зростуть тарифи на газ після скасування держрегулювання - today.ua

Зі скасуванням регульованих тарифів на газ, які уряд обмежив в зростанні до кінця опалювального сезону, ціну на газ знову почне диктувати ринок. Тому вона почне змінюватися. До кінця 2021 року тарифи на газ імовірно стануть вище на 20%, прогнозує Мінекономрозвитку. Це - відчутний приріст, однак на тлі торішнього він меркне. За минулий, 2020, рік тарифи на газ зросли на 56,3%.

За прогнозами того ж Мінекономрозвитку, у 2022 році темпи зростання тарифів на газ ще більше скоротяться, і вони додадуть у ціні лише близько 10%. А в 2023-2024 роках вартість газу взагалі приросте не більше ніж на 5 відсотків щороку.

В уряді розповіли, на скільки зростуть тарифи на газ після скасування держрегулювання Природно, слідом за тарифами на газ підтягнуться і тарифи на тепло та гарячу воду. Уже в поточному воду вони виростуть на 16-18%. У 2022 зростання тарифів на тепло очікується в межах 6-9%, а в 2023-2024 роках - по 3-5%.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Всі ці прогнози складалися з урахуванням ринкового формування ціни на газ і подальшого невтручання держави в цей процес. Однак у парламенті зареєстрований законопроект, за яким державі знову пропонують втрутитися в ринкову стихію і взяти формування тарифів на газ на себе.

Зокрема, автори законопроекту пропонують продавати населенню газ лише вітчизняного видобутку, який набагато дешевше того, що надходить з Європи. В такому випадку тарифи на газ можуть скоротитися вдвічі.