У Раді лежить законопроект про підвищення мінімальної зарплати у 2023 році: як зміняться виплати

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть підвищити мінімалку на понад 2 тисячі гривень, причому вже цього року. Мінімальна зарплата до кінця 2023 року має сягнути майже 9 тисяч гривень.

У Раді лежить законопроект про підвищення мінімальної зарплати у 2023 році: як зміняться виплати - today.ua

Такий законопроект №8431 "припадає пилом на полиці" у Верховній Раді, але поки що його не включають до порядку денного.

Законопроект передбачає підвищення мінімальної зарплати у три етапи

На першому етапі мінімалка має зрости до 7370 грн, на другому – до 8107 і на третьому – до 8918 грн. Втім, за строками два перші етапи вже минули. Вони мали відбутися 1 квітня та 1 липня. Проте зареєстрованого законопроекту ніхто не розглядав. Тому жодного підвищення мінімальної зарплати не було. Вона, як і раніше, залишається на торішньому рівні – 6700 гривень.

Втім, у депутатів ще є шанс все виправити та підвищити мінімалку з 1 жовтня, подолавши одним "стрибком" зарплатну прірву у 2218 гривень. Проте, чи скористаються вони цим шансом, і чи затвердять цей законопроект – поки що невідомо.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

Чому Рада не поспішає розглядати цей законопроект?

По-перше, цей законопроект – плід спільної творчості нардепів із парламентської меншості під керівництвом Юлії Тимошенко. А по-друге, МВФ "категорично не радить" українській владі цього року підвищувати соціальні стандарти, включаючи й мінімальну зарплату.

У Раді лежить законопроект про підвищення мінімальної зарплати у 2023 році: як зміняться виплати

Аргументи МВФ: власних доходів українського бюджету ледве вистачає на війну, а на решту витрат їй дають гроші міжнародні партнери. Тому країні, яка живе за рахунок грошей, взятих у борг, не годиться підвищувати зарплати своїм громадянам.

Однак, якщо український парламент все ж таки проігнорує рекомендації МВФ і схвалить цей законопроект, то мінімалку можуть підвищити. Хоча це малоймовірно. Водночас, влада усе ж розглядає можливість підвищення мінімальної зарплати наступного року.

Як має змінитися мінімалка у 2024 році

У Мінекономіки вважають, що мінімальну зарплату у 2024 році цілком можна підвищити з 6700 гривень до 7651. Таким чином, вона може стати вищою на 14%. При цьому у Мінекономіки також пропонують підвищити розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки з 2893 до 3443 гривень.

Таке підвищення мінімалки "від влади" в 2,3 рази нижче запланованого бунтівними опозиціонерами, але все ж таки це - підвищення. І є надія, що воно не викличе роздратування МВФ. Чи все-таки викличе?

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, погодитися навіть на таке підвищення мінімальної зарплати поки що не готовий наш Мінфін. У Міністерстві фінансів заявили, що їм потрібно бачити макропрогноз, як зміняться всі бюджетні видатки на зарплату через підвищення мінімалки, перш ніж винести свій вердикт.

Нагадаємо, у Раді також зареєстровано інший законопроект, яким передбачено покарання роботодавцям за необґрунтовану затримку зарплати найманим працівникам.