У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком

Наступний, 2021, рік буде багатим на підвищення пенсій як усім пенсіонерам, так і різним віковим категоріям українських одержувачів соціальних виплат. Причому, стартують ці підвищення, ще в поточному, 2020 році. Мінсоцполітики порадувало громадян графіком передбачених підвищень пенсії, про який розповіла в ефірі "Українського радіо" глава міністерства Марина Лазебна. Оприлюднені цифри, правда, не дуже вражають, та все одно приємно, що пенсії українців не стоятимуть на місці.

У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком - today.ua

Отже, вже в грудні поточного року збільшиться прожитковий мінімум, і відповідно, автоматично зросте пенсія для 3 мільйонів українців.

У першому півріччі 2021 підвищення пенсій заплановано в два етапи. "Під ялинку", з 1 січня, влада приготувала підвищення мінімальної пенсії з 2100 до 2400 гривень. А на перший день весни припасла ще один сюрприз: з 1 березня 2021 року стартує обов'язкова щорічна індексація пенсій.

У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком

"З січня мінімальна пенсія підвищиться з 2100 до 2400 гривень. Березень - в березні ми робимо індексацію. Параметри індексації визначатимуть в лютому, - каже глава Мінсоцполітики.

Орієнтовно, в 2011 пенсії проїндексируют на 11%.

Марина Лазебна також сподівається, що всі пенсійні виплати будуть враховані в державному бюджеті на наступний рік. Адже, на жаль, Пенсійний фонд ніяк не можна назвати самодостатнім. З кожним роком його доповнюють все більшою дотацією з бюджету і, на жаль, 2021 не стане винятком.

У квітні має відбутися запланований перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам з урахуванням їхньої зарплати та оновленого стажу роботи.

У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком

У липні перерахують пенсії українцям віком від 65 років. Згідно із законом їхні пенсії не повинні бути нижче 40% від мінімальної зарплати. Ну, а оскільки в липні мінімалка вже становитиме 6500 гривень, то і мінімальна пенсія для такої категорії громадян має зрости з 2400 до 2500 гривень. Правда при цьому вони повинні відповідати ще одній обов'язковій умові: страховий стаж у них має бути не менше 30 років для жінок і 35 для чоловіків.

Також із липня пенсіонери віком від 75 до 80 років отримуватимуть мінімальну пенсію в розмірі 2500 гривень і при меншому страховому стажі (20 і 25 років відповідно). Крім того, їм ще й доплачуватимуть по 400 гривень.

Ну, а ті, кому пощастило подолати 80-річний рубіж, матимуть право на мінімальну пенсію в розмірі 2600 гривень при тих же вимогах до страхового стажу, що і в 75-річних. А доплата до пенсії у них становитиме 500 гривень. При цьому одиноким пенсіонерам такого віку виплачуватимуть мінімальну пенсію в розмірі 3342 гривні.

Крім того, в липні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, що автоматично призведе до збільшення пенсій.

Збільшать також щомісячну допомогу по догляду за одинокими пенсіонерами старше 80 років, які потребують стороннього догляду. Вона становитиме 742 гривні.

І, нарешті, ще одне підвищення прожиткового мінімуму, а отже, і підвищення пенсій, заплановане на грудень 2021 року.

У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком

Нагадаємо, у Верховній Раді лежить на розгляді законопроект із врахованими президентськими правками, який дозволить жінкам виходити на пенсію в 55 років. Правда, таке право за ними буде залишатися недовго, але все ж хтось може встигнути.

Під час карантину в Україні подорожчають продукти: на що підвищаться ціни і чому
В Україні термін дії карантинних обмежень продовжили до кінця поточного року. У зв'язку з тим, що люди знову в холодну пору року опиняться на майже то...
Пенсії підвищать не всім: кого індексація в березні 2021 не торкнеться
Український уряд повсюдно рапортує про майбутнє підвищення пенсій, яке заплановане на початок весни майбутнього року. Однак, за словами експертів, інд...
ПриватБанк анонсував зниження ставок по кредитах: скільки насправді переплачують українці
ПриватБанк повідомив про чергове зниження ставок на кредити на житло та автомобілі. Однак, чи дійсно стати власників нерухомості в Україні стане досту...
Ціни на гарбузи напередодні Хеллоуїна злетіли на третину
Хеллоуїн в Україні, як і в усьому світі, буде відзначатися вже в цю суботу, 31 жовтня. Ціни на святковий овоч - гарбуз, напередодні свята “всіх святих...
Курс долара зростає третій день поспіль після тижня падіння - НБУ
У середу, 28 жовтня, НБУ встановив курс долара на позначці 28,36 грн/дол., що на 2 копійки більше, ніж у попередній банківський день. Таким чином, вже...