Наступного року індексація пенсій пройде за новими правилами: як це вплине на розмір виплат

Автор: Марченко Любов

Індексація пенсій у 2024 році відбудеться, хоча раніше були у цьому сумніви. При цьому уряд розробив новий механізм індексації, який дозволить поновити соціальну справедливість у виплатах. Завдяки цьому середня пенсія має зрости до 6 тисяч гривень.

Наступного року індексація пенсій пройде за новими правилами: як це вплине на розмір виплат - today.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Отже, у 2024 році все ж таки відбудеться індексація пенсій. Хоча, відповідно до закону, під час війни можна не проводити індексацію виплат. Проте уряд все ж таки вирішив за можливе її провести.

Причому індексація пенсій у 2024 році матиме кілька принципових відмінностей від попередніх щорічних переглядів виплат. По-перше, індексують усі пенсії. По-друге, змінять механізм індексації пенсій. Це дозволить збільшити виплати людям, які давно вийшли на пенсію.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

"Будуть проіндексовані всі пенсії. Крім того, ми впровадимо коефіцієнти та бали, які дозволять людям з однаковими умовами виходу на пенсію, незалежно від його часу, отримувати однакову пенсію та однакову індексацію. Це дозволить у 2024 році підвищити середню пенсію до 6 тисяч грн" , – розповів прем'єр.

Таким чином, уряд усуне величезну несправедливість, яку від початку було закладено в механізм розрахунку пенсій. Справа в тому, що до розрахункової формули пенсії входить середня зарплата по країні. Проте через високу інфляцію цей показник рік у рік відчутно зростає. У результаті виходить, що пенсії, які були призначені раніше, відстають від нових із кожним роком дедалі більше. Причому індексація здатна їх "осучаснити" лише частково. Новий механізм індексації покликаний усунути цю несправедливість.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, згідно з підрахунками, внаслідок індексації середня пенсія в Україні має зрости до 6 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше про те, що індексація пенсій у 2024 році відбудеться, повідомив президент Володимир Зеленський. Крім того, гарант також анонсував підвищення мінімальної заробітної плати.