В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина

Автор: Марченко Любов

З початком опалювального сезону в Україні зміняться тарифи на тепло. Причому, чим глибше ми будемо "занурюватись" у зиму, тим вище може ставати тариф. Уже другий рік поспіль тарифи на тепло в Україні є змінною величиною. Тому сказати щось певне не можуть навіть самі теплопостачальні підприємства, повідомляє obozrevatel.

В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина - today.ua

Якщо раніше тариф на опалення встановлювався на початку сезону і залишався постійною величиною, то зараз усе змінилося. Ніхто не знає, як поведеться ціна на газ, і відповідно, яка буде вартість опалення. Адже тепловий тариф безпосередньо пов'язаний із вартістю газу, яка становить 80% у структурі його собівартості.

Тому ніякого довгострокового прогнозу за вартістю тепла зараз скласти не можна. Разом з тим, можна майже зі стовідсотковою ймовірністю можна сказати, що тариф на тепло зростатиме, оскільки з початком опалювального сезону буде рости попит на газ, а відповідно і його ціна . Причому, чим холодніше ставатиме, тим вищою буде ціна.

В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина Таким чином, якщо в жовтні вартість опалення буде ще невисокою, то вже в грудні і січні-лютому вона може відчутно вирости. У грудні-лютому вартість газу може становити до 7 гривень за кубометр, каже представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Отже, якщо вартість газу виросте приблизно на 20%, то і тариф на тепло теж неминуче підніметься на 15-16%.

Така мінливість тарифу на опалення прописана в Меморандумі з МВФ, який був опублікований. В останні роки у більшості міст України тарифи на тепло не покривали реальних витрат теплопостачальних підприємств, і, як правило, ці підприємства дотувалися з міських бюджетів. Однак тепер МВФ вимагає перегляду тарифів і заміни їх економічно обгрунтованими.

"Ми забезпечимо, щоб до кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, які формуються і НКРЕКУ, і місцевими органами влади, були переглянуті та офіційно затверджені так, щоби повністю відповідати рівню ціни на газ та іншим витратам, зокрема капітальним вкладенням", - сказано в Меморандумі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звичайно, в ціноутворенні на газ багато залежатиме від того, наскільки теплою (або холодною) буде зима, від ситуації з коронавірусом, від політичного клімату в Європі та інших чинників. Однак загальні тенденції зберігаються з року в рік.

До того ж в Україні ситуація ускладнюється ще й колосальними боргами населення по теплу, які поставили виробників тепла на грань виживання. Таким чином, чекати від майбутнього опалювального сезону низької вартості обігріву українцям не випадає.

Головне