В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина

З початком опалювального сезону в Україні зміняться тарифи на тепло. Причому, чим глибше ми будемо "занурюватись" у зиму, тим вище може ставати тариф. Уже другий рік поспіль тарифи на тепло в Україні є змінною величиною. Тому сказати щось певне не можуть навіть самі теплопостачальні підприємства, повідомляє obozrevatel.

В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина - today.ua

Якщо раніше тариф на опалення встановлювався на початку сезону і залишався постійною величиною, то зараз усе змінилося. Ніхто не знає, як поведеться ціна на газ, і відповідно, яка буде вартість опалення. Адже тепловий тариф безпосередньо пов'язаний із вартістю газу, яка становить 80% у структурі його собівартості.

Тому ніякого довгострокового прогнозу за вартістю тепла зараз скласти не можна. Разом з тим, можна майже зі стовідсотковою ймовірністю можна сказати, що тариф на тепло зростатиме, оскільки з початком опалювального сезону буде рости попит на газ, а відповідно і його ціна . Причому, чим холодніше ставатиме, тим вищою буде ціна.

В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина Таким чином, якщо в жовтні вартість опалення буде ще невисокою, то вже в грудні і січні-лютому вона може відчутно вирости. У грудні-лютому вартість газу може становити до 7 гривень за кубометр, каже представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

Отже, якщо вартість газу виросте приблизно на 20%, то і тариф на тепло теж неминуче підніметься на 15-16%.

Така мінливість тарифу на опалення прописана в Меморандумі з МВФ, який був опублікований. В останні роки у більшості міст України тарифи на тепло не покривали реальних витрат теплопостачальних підприємств, і, як правило, ці підприємства дотувалися з міських бюджетів. Однак тепер МВФ вимагає перегляду тарифів і заміни їх економічно обгрунтованими.

"Ми забезпечимо, щоб до кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, які формуються і НКРЕКУ, і місцевими органами влади, були переглянуті та офіційно затверджені так, щоби повністю відповідати рівню ціни на газ та іншим витратам, зокрема капітальним вкладенням", - сказано в Меморандумі.

Звичайно, в ціноутворенні на газ багато залежатиме від того, наскільки теплою (або холодною) буде зима, від ситуації з коронавірусом, від політичного клімату в Європі та інших чинників. Однак загальні тенденції зберігаються з року в рік.

До того ж в Україні ситуація ускладнюється ще й колосальними боргами населення по теплу, які поставили виробників тепла на грань виживання. Таким чином, чекати від майбутнього опалювального сезону низької вартості обігріву українцям не випадає.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Пенсійний вік в Україні підвищать з 1 квітня
Пенсійний вік збільшиться для жінок. З 1 квітня 2021 року вийти на заслужений відпочинок вони зможуть по досягненню 60и річного віку. Пенсія в Укра...
Катерина Кухар показала сміливе фото під душем: «А ось і фривольність»
Катерина Кухар дозволила собі відійти від своєї стриманості та аристократичності. Прима-балерина здивувала шанувальників фотографіями в крихітному бік...
Пенсія: як розрахувати свій страховий стаж, і що робити, якщо його бракує
Пенсія в 60 років може стати реальністю лише для тих громадян, які зуміють до цього віку накопичити необхідний трудовий стаж. Як розрахувати його, у с...
«Кістки, аж страшно»: Худоба дочки Анастасії Заворотнюк викликала побоювання
Дочка онкохворої Анастасії Заворотнюк стурбувала шанувальників своїм зовнішнім виглядом. Худюща Аня змусила публіку хвилюватися, опублікувавши фото в ...
“Нафтогаз“ продаватиме газ за тарифом дешевше 6,99 за “куб“ за однієї умови
“Нафтогаз“ повністю готовий до того, щоб із 1 лютого почати продавати газ для побутових споживачів за дешевим тарифом на газ – по 6,99 гривні за кубом...