В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина

З початком опалювального сезону в Україні зміняться тарифи на тепло. Причому, чим глибше ми будемо "занурюватись" у зиму, тим вище може ставати тариф. Уже другий рік поспіль тарифи на тепло в Україні є змінною величиною. Тому сказати щось певне не можуть навіть самі теплопостачальні підприємства, повідомляє obozrevatel.

В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина - today.ua

Якщо раніше тариф на опалення встановлювався на початку сезону і залишався постійною величиною, то зараз усе змінилося. Ніхто не знає, як поведеться ціна на газ, і відповідно, яка буде вартість опалення. Адже тепловий тариф безпосередньо пов'язаний із вартістю газу, яка становить 80% у структурі його собівартості.

Тому ніякого довгострокового прогнозу за вартістю тепла зараз скласти не можна. Разом з тим, можна майже зі стовідсотковою ймовірністю можна сказати, що тариф на тепло зростатиме, оскільки з початком опалювального сезону буде рости попит на газ, а відповідно і його ціна . Причому, чим холодніше ставатиме, тим вищою буде ціна.

В Україні будуть нові тарифи на тепло: як зміниться їхня величина Таким чином, якщо в жовтні вартість опалення буде ще невисокою, то вже в грудні і січні-лютому вона може відчутно вирости. У грудні-лютому вартість газу може становити до 7 гривень за кубометр, каже представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

Отже, якщо вартість газу виросте приблизно на 20%, то і тариф на тепло теж неминуче підніметься на 15-16%.

Така мінливість тарифу на опалення прописана в Меморандумі з МВФ, який був опублікований. В останні роки у більшості міст України тарифи на тепло не покривали реальних витрат теплопостачальних підприємств, і, як правило, ці підприємства дотувалися з міських бюджетів. Однак тепер МВФ вимагає перегляду тарифів і заміни їх економічно обгрунтованими.

"Ми забезпечимо, щоб до кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, які формуються і НКРЕКУ, і місцевими органами влади, були переглянуті та офіційно затверджені так, щоби повністю відповідати рівню ціни на газ та іншим витратам, зокрема капітальним вкладенням", - сказано в Меморандумі.

Звичайно, в ціноутворенні на газ багато залежатиме від того, наскільки теплою (або холодною) буде зима, від ситуації з коронавірусом, від політичного клімату в Європі та інших чинників. Однак загальні тенденції зберігаються з року в рік.

До того ж в Україні ситуація ускладнюється ще й колосальними боргами населення по теплу, які поставили виробників тепла на грань виживання. Таким чином, чекати від майбутнього опалювального сезону низької вартості обігріву українцям не випадає.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
“Дуже мало таких тат“: Юрій Горбунов показав, як проводить час з сином
Юрій Горбунов та Катя Осадча вважаються однією з найбільш зразкових сімей українського шоу-бізнесу. Подружжя в міру розповідають про своє особисте жит...
П'ять знаків Зодіаку, які зароблять багато грошей на початку літа 2021
Астрологи прогнозують, що в перший місяць літа 2021 фінансова удача чекає представників п'яти знаків Зодіаку. Їм пощастить збільшити доходи і стати бі...
Частину українців позбавлять субсидій: у Мінсоцполітики ввели нові правила
Після того, як Кабінет міністрів затвердив нові правила для нарахування субсидій у 2021 році, частина українців пільгових категорій залишаться без доп...
Дружина Тищенко розповіла, як чоловік зробив їй сюрприз на день народження, і показала подарунки гостей
Дружина Миколи Тищенка розповіла, як дізналася про вечірку-сюрприз, яку для неї підготував чоловік. Також Алла Барановська показала, які розкішні буке...
Україну накриє новий циклон: в яких областях синоптики прогнозують град, зливи і грози
Погода в Україні на цьому тижні буде нестабільною - з температурними перепадами, місцями зливами з градом, грозами та сильними поривами вітру. Синопти...