В Україні по-новому рахуватимуть прожитковий мінімум: що це означає для громадян

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть кардинально переглянути методику розрахунку прожиткового мінімуму. У Раду вже внесли відповідний законопроект, який передбачає зовсім інші величини прожиткового мінімуму, ніж є зараз.

В Україні по-новому рахуватимуть прожитковий мінімум: що це означає для громадян - today.ua

Автори законопроекту пропонують "прив'язати" ПМ до значення середньої зарплати. Якщо цей законопроект буде прийнятий, то величина прожиткового мінімуму (узагальненого показника) становитиме не менше 40% від середньої зарплати по країні. Наприклад, зараз середня зарплата в Україні становить приблизно 11 тисяч гривень. Таким чином, величина прожиткового мінімуму повинна бути не менше 4 400 гривень. Це - істотно вище, ніж є зараз. Зараз узагальнений показник прожиткового мінімуму становить 2118 гривень.В Україні по-новому рахуватимуть прожитковий мінімум: що це означає для громадян Причому, це ще не все. Адже якщо цей законопроект приймуть, то прожитковий мінімум повинен буде щорічно приростати на 1% - поки не досягне половини (50%) середньої зарплати. Тобто, при тих же 11 тисячах, через 10 років величина прожиткового мінімуму становила би 5 500 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Природно, що такі розміри ПМ неминуче підтягнуть за собою й інші виплати, які залежать від його розміру (а таких чимало).

Таким чином, законопроект є. Депутатам залишилося лише проголосувати за нього. Щоправда, бюджетний план на наступний рік до таких революційних перетворень не готовий. Поки в ньому не вистачає грошей навіть на найбільш нагальні галузі -такі як освіта і медицина.

Популярні зараз

Дмитро Кулеба виставив особисті речі на аукціон: екс-міністр збирає кошти на важливу справу

Гарріс зробила заяву про наслідки можливої перемоги Трампа на виборах: “Путін сидітиме у Києві“

У ЗСУ базову підготовку солдатів збільшать до 1,5 місяця

Нові домовленості з МВФ не призведуть до підвищення тарифів на електроенергію, - Мінфін