Today.ua

В Україні будуть підвищувати тарифи на світло, щоби були як в Євросоюзі

В Україні необхідно підвищувати тарифи на світло. Побутові споживачі в нашій країні платять за електроенергію надто мало. Ця недоплата частково покривається за рахунок більш високої вартості енергії для підприємств. Від такої практики потрібно відходити, цитує в.о. міністра енергетики Юрія Бойка "Урядовий кур'єр".

Формування нових тарифів для побутових споживачів глава Міненерго назвав "об'єктивною необхідністю", пояснивши це тим, що держава по суті переклала функцію субсидування побутових споживачів на плечі виробників.

До того ж вартість електроенергії для побутових споживачів не змінювалася з березня 2017 року, тобто вже майже чотири роки, в той час як ціни на всі товари і послуги за цей час пішли далеко вперед. Нині побутові споживачі платять за електроенергію в розмірі до 100 кВт по 0,9 грн / кВт-годину, а за енергію понад 100 кВт - 1,68 грн / кВт-годину. Якщо порахувати в середньому, то вартість кіловата для побутових споживачів становить 1,4 грн / кВт-годину, або ж 140 гривень за сотню кіловат. Водночас у Європі вартість електроенергії набагато вища.

Зокрема, населення Болгарії платить за електрику по 10 євро за 100 кВт-годин, угорцям сотня кіловат обходиться в 10,3 євро, естонцям - у 12,4 євро, а німцям, то й зовсім - у 30,4 євро.

При цьому наша, українська, ціна за словами Юрія Бойка, не покриває навіть вартості доставки електроенергії від об'єкта генерації до споживача. Глава Міненерго стверджує, що постачальники електрики працюють собі на збиток.

Тому, стверджує Юрій Бойко, підвищення тарифів на світло для населення неминуче. Ймовірно, це станеться у другій половині наступного року.

Нагадаємо, до підвищення тарифів на електроенергію для населення українську владу закликало і європейське Енергетичне співтовариство. Там кажуть, що штучне заниження вартість електрики для населення знищує конкурентне середовище в енергетиці, а також ставить під загрозу безпеку роботи атомних електростанцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ