В Україні масово позбавляють переселенців державної допомоги на проживання

Автор: Марченко Любов

В Україні зараз проходить верифікація одержувачів соціальних виплат, включаючи і внутрішньо переміщених осіб. При цьому багато громадян внаслідок цієї верифікації вже позбавлені допомоги для переселенців. Причому деякі з них вважають, що їх позбавили виплат незаконно.

В Україні масово позбавляють переселенців державної допомоги на проживання - today.ua

У громадян є право оскаржити скасування виплат допомоги. Для цього їм доведеться звернутись до одного з територіальних органів соцзахисту, щоби довести своє право на отримання допомоги, розповіла міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

За словами чиновниці, у більшості випадків виплата допомоги була скасована на законних підставах. Проте трапляються й помилки. У разі, якщо переселенець упевнений, що його позбавили виплати незаконно, він має звернутися до територіального органу соцзахисту. При цьому потрібно мати докази, що ви є ВПО і що, як і раніше, маєте право на отримання грошей.

В Україні масово позбавляють переселенців державної допомоги на проживання

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

"Якщо не згодні з їхнім рішенням — звернутися до Національної соціальної сервісної служби, а також зателефонувати на гарячу лінію 15-48 до нас у Мінреінтеграції. Ми проконсультуємо та допоможемо у кожній справі", - пояснила міністр.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

При цьому Ірина Верещук зазначила, що одночасно з цим в уряді розглядають питання щодо розширення кола одержувачів допомоги для ВПО. Зокрема уряд має намір розширити його на біженців, які повертатимуться з-за кордону додому в Україну. Крім того, розглядають також питання про збільшення розміру допомоги для найбільш незахищених осіб.

Нагадаємо, в той же час, в Україні набули чинності нові правила нарахування допомоги переселенцям. Більшості ВПО її призначатимуть лише на 6 місяців.