Українцям можуть обмежити подачу води через скасування підвищення тарифів

Автор: Марченко Любов

Скасування підвищення тарифів на воду може мати негативні наслідки для водоканалів і, звичайно ж, для споживачів. У результаті українці ризикують залишитися без води або отримувати її лише за графіком.

Українцям можуть обмежити подачу води через скасування підвищення тарифів  - today.ua

Таке припущення висловив директор аналітичного центру "Асоціація міст України" Ярослав Рабошук.

Підвищені тарифи на воду протримались в Україні лише два дні. Не встигла НКРЕКП оприлюднити нові ціни на водопостачання та каналізацію, як через два дні скасувала своє ж рішення. Нацкомісія дала "задній хід" після гострої критики з боку президента та прем'єр-міністра. Вони заявили, що НКРЕКП ухвалила рішення щодо підвищення тарифів на воду одноосібно, не порадившись із урядом.

Володимир Зеленський зазначив, що у воєнний час такі рішення мають ухвалюватися лише колегіально, після консультацій з усіма гілками влади. При цьому президент ще й пригрозив членам Нацкомісії "рішеннями у відповідь". Нацкомісія вирішила не конфліктувати з владою та скасувала підвищення тарифів.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Однак таке рішення НКРЕКП може призвести до вельми негативних наслідків, вважає Ярослав Рабошук. Адже вартість водопостачання об'єктивно зросла з багатьох причин: починаючи від підвищення вартості електроенергії та підвищення зарплат працівникам водоканалів і закінчуючи іншими складовими собівартості цього процесу.

Українцям можуть обмежити подачу води через скасування підвищення тарифів

Зараз тарифи на воду значно нижчі від реальної собівартості послуг. Отже, з теперішніми тарифами водоканали дедалі глибше занурюватимуться у вир боргів. Причому насамперед у них зростатимуть борги за електроенергію.

"Адже ніхто не візьме відповідальність подавати воду без знезараження. Кошти спочатку йдуть на її очищення та приведення до стандартів питної води, а платити за електроенергію водоканали будуть за залишковим принципом. Несплата може призвести до того, що їх почнуть відключати", - зазначив Рабошук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому експерт додав, що водоканали сподівалися саме на підвищення тарифів на воду. Це дозволило б їм маневрувати з платежами, не потрапляючи у боргову залежність. Тепер же, або їхні борги перед енергоринком держава змушена буде покривати з бюджету, або постачальники електроенергії почнуть їх відключати. Тоді, у кращому разі, українці зможуть отримувати воду не цілодобово, а лише за графіками.

Нагадаємо, тарифи на воду повинні були зрости з 1 липня в середньому на третину.