В Україні можна буде вийти на пенсію до 60 років: що для цього необхідно

Автор: Марченко Любов

Через кілька років громадяни України отримають право виходити на заслужений відпочинок до того, як їм виповниться 60 років. Однак така пенсія буде доступна не всім, а лише тим, хто задовольнятиме необхідній вимозі за страховим стажем.

В Україні можна буде вийти на пенсію до 60 років: що для цього необхідно - today.ua

В Україні вже з 1 квітня цього року всі громадяни виходитимуть на пенсію за віком в 60 років. До цієї дати чоловіки, як і раніше, можуть вийти на пенсію в 60 років, а жінки - у 59 з половиною. Але вже з 1 квітня жінки, як і чоловіки, зможуть стати пенсіонерками лише в 60 років. У квітні 2021 завершиться десятирічний етап підвищення пенсійного віку для жінок.

Однак у законі "Про обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування" говориться, що будь-який громадянин України може отримати пенсію за віком до досягнення ним 60 років. Правда, ця норма почне діяти лише з 2028 року. Саме на той час мінімальний страховий стаж для отримання пенсії досягне 35 років.

В Україні можна буде вийти на пенсію до 60 років: що для цього необхідно І з цього року українцям дозволять виходити на пенсію до 60 років. Однак для того, щоб отримати пенсію до 60 літ, потрібно буде мати не менше 40 років страхового стажу.

Популярні зараз

Посилення мобілізації в Україні: ТЦК видаватимуть чоловікам ще один документ

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16

В Одесі дорожній конфлікт переріс у стрілянину зі страйкбольної зброї

"Починаючи з 1 січня 2028-го, при наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку", - говорить закон.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зрозуміло, що такій вимозі зможуть задовольняти лише одиниці, оскільки виходить, що людина повинна була почати свою трудову діяльність ще до 20 років і все життя безперервно працювати. При цьому з її зарплати, також безперервної, повинні були робитися відрахування до Пенсійного фонду. Отже, знайдеться небагато наших співгромадян, які в нинішніх умовах могли би похвалитися такою бездоганною трудовою біографією.

Нагадаємо, українцям із великим стажем в цьому році двічі підвищать пенсії. Збільшення чекають їх в липні і грудні.