В Україні піднімуться ціни на овочі вже до кінця грудня, - експерт

Вже до кінця грудня 2020 року в Україні зростуть ціни на овочі. Таким невтішним для нас, споживачів, прогнозом поділився в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник голови Всеукраїнської аграрної раді Денис Марчук.

В Україні піднімуться ціни на овочі вже до кінця грудня, - експерт - today.ua

Відбудеться це з кількох причин, каже експерт.

По-перше, в Україні не вистачає власної тепличної продукції. Її завозять великими партіями з-за кордону. При цьому попит на таку продукцію є і, судячи з усього, поки знижуватися він не буде. Тому на полицях магазинів може відчуватися легкий дефіцит свіжих огірків, помідорів, перцю та іншої зимової екзотики. Природно, що при таких умовах нічого дешевшати не буде. А ось вирости ціни можуть. Тим більше, що настають новорічні свята, коли навіть дуже ощадливі громадяни вивертають кишені, щоб накрити святковий стіл.

"Але кількісного складу недостатньо, і не виключено, що до кінця грудня огірки, помідори ще подорожчають на 15-16%, що становитиме близько 50 грн за кг", - говорить Денис Марчук.

В Україні піднімуться ціни на овочі вже до кінця грудня, - експерт При цьому вітчизняні овочі, які зберігаються у сховищах, звичайно, так істотно не зростуть в ціні. Однак не потрібно забувати про витрати на їхнє зберігання. Зокрема, витрати на енергоносії і роботу обслуговуючого персоналу. Природно, що все це також дешевшати не буде. Тому в цій групі також буде подорожчання, правда, не таке істотне, як в тепличній. Однак на 50 копійок-гривню за кілограм цибуля, морква і картопля подорожчають.

"Українська група овочів - капуста, буряк, морква - може піднятися в ціні на 50 коп. - 1 грн, а теплична на 15-16% за 1 кг", - підсумував експерт.

Нагадаємо, при цьому експерти говорять, що під час майбутнього локдауна можуть навіть дещо знизитися ціни у торговельній мережі. Правда, це більше стосується товарів непродовольчої групи. Особливо можуть подешевшати одяг і побутова техніка.

ДЖЕРЕЛОukraina24