Українські банкіри прогнозують зниження відсотків за депозитами на 3-4 пункти. При цьому вони стверджують, що дохідність депозитних вкладів практично не зменшиться завдяки зниженню інфляції у країні.
Таку думку висловив голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов. Він вважає, що зниження відсотків за депозитами буде після зниження облікової ставки НБУ.
На сьогодні, каже банкір, українські банки розглядають для себе три пріоритетні напрямки подальшого розвитку банківських продуктів:
- депозитні вклади у гривні з терміном розміщення від 6 місяців до 1 року;
- участь у державних програмах пільгового іпотечного кредитування, а також у програмі з кредитування малого та середнього бізнесу "5-7-9";
- активне кредитування бізнесу, населення (споживчі кредити), кредитування забудовників, автокредитування.
Звичайно, два останні пункти можна буде реалізувати повною мірою лише зі зниженням відсотків за кредитами. Особливо це стосується не пільгового кредитування за державними програмами, а звичайних споживчих та інших кредитів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Передумови зниження відсотків за кредитами є. Цілком імовірно, що Нацбанк у другому півріччі знизить облікову ставку. У цьому випадку і всі банки зможуть поступово знижувати ставки за депозитами, а отже, зможуть переглянути програми кредитування.
Зниження облікової ставки НБУ – це одна з ключових віх на шляху лібералізації валютного ринку. А повернення валютного ринку до "вільного плавання" - умова, висунута МВФ. Завдяки грамотній фінансовій політиці Нацбанку та, звичайно ж, фінансовим вливанням від міжнародних партнерів, в Україні зараз гривня стабільна як ніколи.
Сергій Мамедов переконаний, що у другому півріччі реальний курс долара знизиться практично до фіксованого курсу, встановленого НБУ. Отже, Нацбанку можна буде потроху відпускати валютний ринок. Він вважає, що у другому півріччі НБУ знизить облікову ставку приблизно на 2-5%. При цьому вона може знизитись з 25 до 20%. Це неминуче призведе до зниження відсотків за депозитами у гривні.
Однак вкладникам немає сенсу турбуватися. Завдяки зниженню інфляції в країні, їхні вклади практично не знеціняться при зниженні депозитної ставки. Вклади в національній валюті, як і раніше, будуть одним із найбільш привабливих способів зберігання заощаджень.
"Зниження ставок за депозитами – це цілком прогнозована реакція ринку на майже "нульову" інфляцію, а також на рівень міцності та надійності гривні, одним із виразників якої є саме розмір облікової ставки. Отже, інфляція не "з'їсть" вклади громадян, а чистий прибуток за гривневими депозитами залежно від розміру і терміновості вкладу не зазнає суттєвих змін”, - вважає Сергій Мамедов.
Нагадаємо, на найближчий місяць банкіри прогнозують зростання відсотків за депозитами. Навіть більше, вони переконані, що липень стане місяцем пікових депозитних ставок. Отже тим, хто хоче отримати зі свого вкладу максимум прибутку, є сенс вкласти гроші саме зараз.