В Україні прогнозують зростання курсу долара: як девальвує гривня вже цього року

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на стабільність валютного курсу, гривня все ж таки поступиться своїми позиціями до кінця поточного року. Поступка долару буде невеликою, не такою, як прогнозували на початку 2023 року. Проте, курс долара усе ж таки зросте.

В Україні прогнозують зростання курсу долара: як девальвує гривня вже цього року - today.ua

Такий прогноз озвучив під час Форуму підприємців старший партнер Horizon Capital Василь Тофан.

Завдяки грамотній політиці НБУ та допомозі міжнародних партнерів, Україні вдалося достатньо зміцнити національну валюту та уникнути неконтрольованої інфляції. Сьогодні гривня дуже міцно тримається на своїй позиції. Однак до кінця року вона все ж таки трохи девальвує, вважає Василь Тофан.

Зростання курсу долара не буде значним. Ймовірно, до кінця 2023 він підніметься до 39 гривень. А вже наступного, 2024 року, долар ймовірно, ще додасть у ціні.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Путін поспішає почати переговори з Україною через гостру проблему у Росії , - Загородній

В Україні прогнозують зростання курсу долара: як девальвує гривня вже цього року

"Курс гривні в Україні дуже стійкий, наші очікування, що до кінця року комерційний курс не перевищить 39 грн/дол. Наступного року ми очікуємо на курс близько 42 грн/дол", - прогнозує експерт.

При цьому він зазначає, що Нацбанку вдалося втримати курс долара нижче за той прогноз, який на початку року давали аналітики Dragon Capital. Вони говорили, що до завершення 2023 року курс долара становитиме 43 гривні. Однак згодом їм довелося знизити свій прогноз одразу на 4 гривні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому Василь Тофан зазначив, що валютні резерви Нацбанку наразі великі, як ніколи. Якщо наприкінці лютого 2022 року валютний запас НБУ становив 27,6 млрд доларів, то на початку червня 2023 року він був уже 37,3 млрд доларів.

Нагадаємо, нардеп Ярослав Железняк навів за валютним запасом найсвіжішу цифру. На початок липня 2023 року валютний запас НБУ склав 39 млрд доларів.