В Україні всіх зобов'яжуть платити внески до накопичувальної пенсії: що пропонує уряд

В Україні можуть ввести обов'язкові внески до накопичувальної пенсії для всіх працюючих громадян. Мінсоцполітики придумало схему, при якій існуюча солідарна пенсійна система буде доповнена накопичувальним рівнем. Що конкретно хочуть впровадити, розповіла в ефірі Українського радіо міністр соцполітики Марина Лазебна.

В Україні всіх зобов'яжуть платити внески до накопичувальної пенсії: що пропонує уряд - today.ua

В Україні поки обов'язковими є лише внески до солідарної пенсійної системи. Тобто, за кожного офіційно працівника роботодавець сплачує внески до Пенсійного фонду, які потім витрачаються на виплати пенсій людям похилого віку. Однак цих внесків вже сьогодні явно недостатньо для виплат нормальних пенсій. А з плином часу проблема буде лише загострюватися. Економісти підрахували, що навіть повний вихід економіки з тіні проблеми не вирішить: з кожним роком в країні збільшується кількість літніх людей, в той час як молодих стає дедалі менше.

В Україні всіх зобов'яжуть платити внески до накопичувальної пенсії: що пропонує уряд

Що пропонує в цій ситуації уряд

Мінсоцполітики пропонує схему, відповідно до якої до Пенсійного фонду будуть сплачуватися два внески. Один, як і раніше, платитиме роботодавець, і вона, ця частина внесків, йде на виплату пенсій нинішнім літнім людям. Другий внесок платить не тільки роботодавець, але й сам працівник. Ця частина платежів працюватиме лише на нього, коли він досягне пенсійного віку. Ну і, природно, щоб ці гроші не були за багато років "з'їдені" інфляцією, вони мають працювати.

"Я можу в щоденному режимі бачити ці кошти, які повинні вкладатися, працювати як довгий інвестиційний ресурс", - пояснює Марина Лазебна, маючи на увазі під словом "Я" кожного українця.

При цьому вона зазначила, що уряд розуміє недовіру громадян, які не раз потрапляли в халепу через фінансових аферистів. Тому держава повинна розробити чіткий і безвідмовний механізм захисту пенсійних накопичень громадян.

Міністр також зауважила, що іншого шляху немає. Як показують підрахунки, якщо нічого не змінювати в системі пенсійних відрахувань, то вже незабаром більшість українців похилого віку виявляться за межею виживання.

"Якщо в державі нічого не зміниться, і буде тільки солідарний рівень пенсійного забезпечення, то, навіть показуючи велику офіційну зарплату, виплачуючи внески і набуваючи стаж, при трендах економічних ми сьогодні порахували, що це буде 20-30% від моєї зарплати перед пенсією. Наприклад, буде зарплата 10 тис., то це 3 тис. пенсії ", - говорить міністр.

Тобто, іншими словами, нам всім доведеться відраховувати до Пенсійного фонду більше грошей. При цьому держава має подбати, щоб ці гроші не пропали до того моменту, коли кожен з нас стане пенсіонером.

Нагадаємо, деякі українці можуть втратити до половини своєї пенсії. У ПФУ роз'яснили, в яких випадках це може статися.

ДЖЕРЕЛОunn
П'ять знаків Зодіаку, які зароблять багато грошей на початку літа 2021
Астрологи прогнозують, що в перший місяць літа 2021 фінансова удача чекає представників п'яти знаків Зодіаку. Їм пощастить збільшити доходи і стати бі...
Частину українців позбавлять субсидій: у Мінсоцполітики ввели нові правила
Після того, як Кабінет міністрів затвердив нові правила для нарахування субсидій у 2021 році, частина українців пільгових категорій залишаться без доп...
Дружина Тищенко розповіла, як чоловік зробив їй сюрприз на день народження, і показала подарунки гостей
Дружина Миколи Тищенка розповіла, як дізналася про вечірку-сюрприз, яку для неї підготував чоловік. Також Алла Барановська показала, які розкішні буке...
Україну накриє новий циклон: в яких областях синоптики прогнозують град, зливи і грози
Погода в Україні на цьому тижні буде нестабільною - з температурними перепадами, місцями зливами з градом, грозами та сильними поривами вітру. Синопти...
Соняшникова олія в Україні коштує дорожче, ніж в Європі: що буде з цінами далі
Україна обмежила експорт соняшникової олії та насіння. Так як на складах залишиться лежати велика кількість готової продукції, а реалізувати її буде н...