В Україні з 1 серпня запроваджуються нові правила обігу готівки. Зокрема це стосується поповнення банківських рахунків готівкою через платіжні термінали. Тепер зробити це таємно не вдасться. Фінмоніторинг знатиме не лише одержувача грошей, а й того, хто платить.
Таким чином, в Україні сподіваються скоротити обсяг грошової маси, яка обертається в тіні, а також припинити можливу корупцію.
Для того, щоб поповнити чийсь банківський рахунок або навіть свій власний готівкою, потрібно буде ввести на екран терміналу свій контактний номер телефону та отримати на нього одноразовий пароль для переказу грошей. Можуть також зателефонувати власнику номера з проханням підтвердити грошовий переказ. Лише у такому разі можна буде здійснити фінансову операцію.
Таким чином, у компаній, які здійснюють платіжні послуги, зокрема через термінали, зберігатимуться такі дані:
- номер мобільного телефону платника;
- код авторизації або будь-який інший, що ідентифікує операцію у платіжній системі;
- дату та час операції платника, а також надання одноразового пароля за допомогою телефонного дзвінка на телефон.
Причому система пропускатиме лише номери телефонів, які прив'язані до банківських даних платника. Тому залишитись "непоміченим" вже нікому не вдасться.
Але при цьому є низка платежів, за яких ідентифікацію, як і раніше, не потрібно буде проходити. Можна буде необмежено сплачувати податки до бюджету та Пенсійного фонду. Крім того, ніхто не питатиме ваше ім'я при сплаті штрафів, а також при сплаті адмінпослуг та різних зборів.
Також не застосовуватиметься ідентифікація під час оплати комуналки та оплати стаціонарного телефону, інтернету, телебачення, охорони.
Крім того, не потрібно буде пред'являти номер телефону під час оплати:
- квитків на залізничні, в тому числі і приміські перевезення;
- проїзду у міському та приміському транспорті, включаючи електронний квиток;
- маршрутних пасажирських перевезень;
- поповнення проїзних карток у транспорті.
Нагадаємо, Ощадбанк скасував фізичну ідентифікацію пенсіонерів та ВПО.