В Україні зникнуть “соціальні“ пенсії: чим замінять виплати

"Соціальних" пенсій в Україні незабаром не буде, а всім тим, хто не матиме необхідного мінімального стажу, буде виплачуватися не пенсія, а державна допомога. Про це заявив радник міністра соціальної політики України Микола Шамбір.

В Україні зникнуть “соціальні“ пенсії: чим замінять виплати - today.ua

Мінімальний страховий стаж, який дає право на пенсію в Україні - 15 років. За словами Шамбіра, при 35 роках страхового стажу та 15-ти не може бути однакова пенсія, тому громадяни, які не мають необхідного мінімального страхового стажу, при досягненні 65 років зможуть розраховувати на мінімальну суму виплат - спеціальну допомогу.

Нараховувати його буде не Пенсійний фонд, а органи соціального захисту населення. Сума такої допомоги буде визначатися в розмірі не менше прожиткового мінімуму. З 1 липня 2020 року він становить в Україні 1 712 гривень. Дана допомога буде надаватися і чоловікам, і жінкам при досягненні 65 років.

Як відомо, вимоги для виходу на пенсію в Україні в цьому році збільшаться. У 2020-му необхідний трудовий стаж становить 27 офіційно відпрацьованих років, а вже в 2028-му році він збільшиться до 35.

Нагадаємо, ті громадяни, у яких виникли проблеми з підтвердженням свого пенсійного стажу, можуть звернутися до суду.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net