В Україні через брак вугілля для електростанцій будуть відключення електрики

В Україні, через брак вугілля, можуть початися відключення електрики. Про це заявила Нацкомісія з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

В Україні через брак вугілля для електростанцій будуть відключення електрики - today.ua

НКРЕКУ заявляє, що в країні може початися масове відключення теплових станцій через катастрофічно низькі запаси вугілля, які на них залишилися. Зупинка теплових станцій може загрожувати розбалансуванням всієї енергосистеми країни. Тому можливі аварійні відключення електрики.

"Ситуація з запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) залишається критичною. Щоденне скорочення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Це може спровокувати виникнення системної аварії в об'єднаній енергосистемі України і введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачів", - повідомили в НКРЕКУ.

Як повідомляє "Укренерго", в кінці січня запаси палива на складах ТЕС зменшилися в порівнянні з листопадом 2020 у 5,7 раза, пишуть в інформації НКРЕКУ.

Зараз на деяких електростанціях ситуація з вугіллям настільки критична, що вони ось-ось можуть зупинитися. Тоді масові відключення електрики в країні будуть неминучі.

В Україні через брак вугілля для електростанцій будуть відключення електрики У зв'язку зі сформованою ситуацією Національна енергокомпанія "Укренерго" звернулася до Нацкомісії із заявою про необхідність термінового з'ясування обставин, які призвели до такого стану речей на теплових станціях, що загрожує відключеннями електрики. Адже за умовами ліцензії електростанції зобов'язані мати достатній резервний запас вугілля для безперебійної роботи під час опалювального сезону. Але з якоїсь причини його запаси вичерпалися.

Тому з 25 січня НКРЕКУ затіяла позапланову перевірку на підприємствах "ДТЕК Східенерго", АТ "ДТЕК Дніпроенерго", АТ "ДТЕК Західенерго", ВАТ "Центренерго" і ВАТ "Донбасенерго" з питань забезпечення вугіллям. Якщо регулятор виявить порушення в поставках і вплив суб'єктивного чинника, то на ці підприємства чекають штрафи.

При цьому, через аварійні зупинки блоків теплових ТЕС Україна змушена була попросити допомогу у Білорусі. А з лютого домовилися про постачання енергії і з Росії.

ДЖЕРЕЛОnerc.gov.ua
Степанов першим із українських чиновників пройшов вакцинацію від коронавірусу індійським препаратом
Першому українському чиновнику зроблена вакцинація від коронавірусу індійським препаратом. Ним став голова МОЗ Максим Степанов. У присутності журналіс...
Оксана Марченко ледь не потонула в Гідропарку: ведуча розповіла про важкі випробування
Українська телеведуча Оксана Марченко анонсувала вихід свого нового проекту - «Прочанка». У трейлері дружина Віктора Медведчука розповіла про те, як л...
В Україні зросла середньодобова ціна на електрику, випередивши ряд країн ЄС
Українське державне підприємство «Оператор ринку» оприлюднив нові дані, згідно з якими, середньозважена добова ціна електроенергії на ринку в нашій кр...
Весільні зачіски 2021: модні тенденції і способи укладання волосся
Весільна зачіска нареченої повинна бути ефектною, але в той же час вишуканою і зручною. В 2021-му році в моді природність, що дуже до речі, оскільки з...
Володимир Остапчук поїхав на відпочинок без нової дружини
Володимир Остапчук недавно повернувся з Мальдів зі своєю новою дружиною Христиною Горнякк. Не минуло й тижня, як шоумен вирушив у нову подорож. Цього ...