У багатьох регіонах медикам зрізали зарплати: скільки реально отримують лікарі та медсестри

Автор: Марченко Любов

В Україні за законом мінімальна зарплата лікаря має бути не менше ніж 20 тисяч гривень. А мінімальна зарплата середнього медичного персоналу – 13,5 тисячі гривень. Однак насправді багатьом медикам платять набагато менше.

У багатьох регіонах медикам зрізали зарплати: скільки реально отримують лікарі та медсестри - today.ua

Скільки реально отримують медпрацівники, і чому так відбувається, розповіли у матеріалі socportal.info.

Номінально зарплати медиків зростають уже не перший рік. Так, минулого року середня зарплата лікарів становила "чистими" 14,3 тис. грн. Це виявилося на 21%, ніж було в 2021 році, і в півтора рази вище за зарплату 2020 року. При цьому нинішнього року мінімальна зарплата лікаря після вирахування податку на дохід має становити 16 тис. грн, а "чиста" зарплата медсестри повинна дорівнювати 10,7 тис. грн.

Проте насправді виходить не так. Не всі медики отримують навіть такі скромні зарплати. Вся справа – в урядовій постанові №28, яка була прийнята на початку поточного року.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Цим документом дозволили адміністраціям медичних закладів скорочувати зарплати медикам у разі, якщо лікарні бракує фінансів. Коли ухвалювали цю постанову, то сподівалися, що її застосовуватимуть у крайніх випадках, проте вийшло, що практика скорочення виплат медперсоналу стала чи не повсюдною.

Так, у спеціалізованій групі в соцмережі багато медсестрів скаржаться, що одержують "чистими" 9,5 тис. грн на місяць. Тобто їхні зарплати не дотягують навіть до мінімальної, яка їм належить за законом.

У багатьох регіонах медикам зрізали зарплати: скільки реально отримують лікарі та медсестри

У ще більш тяжкому становищі виявився молодший медичний персонал. Багатьох санітарок примусово змушують писати заяви про переведення на півставки. Але при цьому їхнє навантаження не скорочують, а навпаки, можуть ще й збільшити. Заперечень від підлеглих керівництво лікарень не приймає. Хто незадоволений, тому одразу вказують на двері. Тому, боячись втратити роботу, багато хто погоджується працювати за копійки.

При цьому найнижчі зарплати у медсестер, які працюють у будинках для людей похилого віку, школах та дитсадках. Вони не підпорядковані МОЗ, а тому й вимоги до мінімальної зарплати медиків на них не поширюються.

Стало відомо, де зарплати медиків найнижчі

Найбільш високі зарплати отримують медпрацівники у Києві, а також в обласних центрах. Найнижча оплата – у сільських амбулаторіях. Із загальних тенденцій: медсестри, які працюють "на первинці", отримують менше за своїх колег з екстреної медичної допомоги.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

По регіонах найвищі зарплати у медсестер в Києві і Донецькій області. А найменше їм платять у Рівненській, Запорізькій та Чернігівській областях. Причому в Запорізькій та Чернігівській, як у прифронтових регіонах, зарплата медиків, навпаки, має бути вищою за рахунок "прифронтових" надбавок. Там лікарі повинні отримувати мінімально 23-28 тис. грн., а медсестри – 15,5-18 тис. грн. Проте опитування показало, що лише 1% медсестер отримують належні доплати. Ще 11% опитаних сказали, що їм належать такі доплати, але поки що вони їх не бачили.

Нагадаємо, стало остаточно відомо, чи буде підвищення зарплат учителям буде з 1 вересня.

Головне