Світовий банк оприлюднив реальну вартість втрат енергосектору України: чверть бюджету

Автор: Марченко Любов

Світовий банк оцінив реальні втрати енергосектору України. За його оцінками, сума втрат становить 11 мільярдів доларів. Причому це лише попередня оцінка, адже атаки на енергетичні об'єкти України не припиняються. А це означає, що сума втрат може ще зрости.

Світовий банк оприлюднив реальну вартість втрат енергосектору України: чверть бюджету - today.ua

Про це розповів Міністр енергетики Герман Галущенко.

При цьому він повідомив, що ворог завдав руйнування та ушкоджень половині об'єктів енергосистеми України. Звичайно, це – колосальні збитки для країни. Сума втрат, згідно з підрахунками Світового банку, становить 11 млрд доларів. Ця сума становить приблизно чверть українського довоєнного бюджету (за курсом долара на 2021 рік). Проте, як не парадоксально, це - шанс для України створити нову енергосистему, яка буде оснащена за останнім словом техніки.

"Близько 50% наших енергетичних об'єктів зазнали атак. Ми проводимо відновлювальні роботи і прагнемо не просто відбудувати енергосектор, а перетворити Україну на сучасний європейський енергетичний хаб", - підкреслив Галущенко.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

Пенсіонерам нагадали про пільги

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік

Світовий банк оприлюднив реальну вартість втрат енергосектору України: чверть бюджету

Досвід, який українські енергетики здобули з початку війни, показав, що сьогодні настав час децентралізованої розгалуженої енергосистеми, тобто окремих острівців генерації, які взаємодіятимуть між собою. Але при цьому вони можуть залишатися автономними і живити прилеглі регіони.

Тому зараз Україна бере курс на будівництво об'єктів поновлюваної енергетики, а також використання газотурбінних електростанцій. Крім того, будуть впроваджувати технології, що дозволяють накопичувати та зберігати електроенергію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Герман Галущенко також підкреслив, що зараз Україна вкрай потребує високовольтного обладнання через те, що ракетними атаками агресора було знищено багато саме таких об'єктів. Крім того, він зазначив, що у нас у країні є потенціал для виробництва такого обладнання та запропонував іноземному бізнесу включатись у процес відновлення української енергосистеми.

Нагадаємо, в Україні різко зросла вартість електроенергії.