Всесвітній банк погіршив прогнози показників економіки України на найближчі роки

Всесвітній банк опублікував аналітичний огляд економіки країн європейського і центрально-азіатського регіону "COVID-19 і людський капітал". У ньому, зокрема, по Україні погіршені основні макроекономічні прогнози в порівнянні з тими, які СБ давав в червні цього року, повідомляє hvylya.

Всесвітній банк погіршив прогнози показників економіки України на найближчі роки - today.ua

Так, за підсумками 2020 року Світовий банк прогнозує скорочення ВВП України на 5,5%, тоді як у червні називалася більш оптимістична цифра - 3,5%. Наступного року фахівці Світового банку пророкують нам невеликий приріст ВВП - на 1,5%. Цей показник також вдвічі скромніше червневого прогнозу.

У Світовому банку кажуть, що падіння української економіки буде відчутним. Однак там одночасно відзначають і обнадійливу тенденцію: економіка нашої країни все ж стала відновлюватися. Але процес іде дуже повільно, і високих темпів йому не прогнозують. При цьому Україна, як зазначається в огляді, зараз особливо гостро потребує зовнішніх фінансових запозиченнях. Але для того, щоб їх отримати, наша "ненька" має продемонструвати готовність до реформ, бо інвестори не підуть в країну, яка не гарантує збереження їхніх грошей і бізнесу.

Всесвітній банк погіршив прогнози показників економіки України на найближчі роки

Світовий банк дивиться на речі реально і не прогнозує, що реформи втілюватимуться в Україні у "турборежимі". Він вважає, що вони будуть повільними, та все ж будуть.

"Україна, як і раніше, розраховує залучити $ 2,9 млрд офіційного фінансування (від МВФ, СБ та ЄС) до кінця року. Якщо виділення цих коштів затримається, уряду доведеться або витрачати менше, або позичати більше всередині країни", - пишуть аналітики СБ.

З наступного року економіка нашої країни почне демонструвати обережне зростання. Якщо в 2021 прогнозують лише полуторапроцентний приріст ВВП, то в 2023 пророкують вже 3,7% приросту.

Інфляцію за підсумками 2020 роки обіцяють на рівні 4,8%. У наступні два роки, в 2021-2022, її прогнозую по 5% щорічно.

Тягар держборгу буде найважчим у цьому році. Він становитиме 62% від ВВП. У порівнянні з минулим роком він виріс на 11,6% (був 50,4%). Однак уже в наступному році він має знизитися до 58,9%, а у 2022 - до 56,8% від ВВП.

Україна, звичайно - не єдина в світі країна, що постраждала від наслідків коронакризи. В тій чи іншій мірі зазнали втрат абсолютно всі, проте в країнах із більш стійкою економікою наслідки кризи не так боляче вдарили по населенню. За прогнозом провідного економіста Світового банку Кармен Рейнхарт для повного відновлення світової економіки знадобиться не менше п'яти років.

До речі, глава НБУ Кирило Шевченко ще в липні передбачав на кінець року інфляцію на рівні 4,7%. Тобто, його прогноз майже збігся з прогнозом СБ.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Катя Осадча з чоловіком показали теплу сімейну ідилію
Катя Осадча та Юрій Горбунов - відома зіркова пара українського шоу-бізнесу. Подружжя зрідка публікують спільні фото і відео. У День обіймів ведучі по...
Ридав від щастя: «Холостяк» Нікіта Добринін зізнався, що Даша довго не могла завагітніти
«Холостяк» Нікіта Добринін вже не одинак, більш того, зовсім скоро він стане батьком. Герой 9 сезону реаліті-шоу розповів, що з коханою довго не могли...
“Київстар“ почав повертати своїм клієнтам гроші: в компанії пояснили, що відбувається
Компанія “Київстар“ буде повертати своїм клієнтам частину грошей, які ті переказали на поповнення рахунку. Бонуси, нараховані клієнтам, матимуть конкр...
Українцям хочуть повернути пільговий тариф на електроенергію
Тариф на електроенергію, який з 1 січня став незмінним для будь-якої норми споживання, хочуть знову розділити на пільговий і звичайний. Іншими словами...
Ольга Бузова кинула Манукяна, звинувативши в насильстві і зрадах: «Людина творить страшні речі»
Ольга Бузова і Давид Манукян більше не разом. Про це оголосила екс-ведуча реаліті-шоу «Дом-2». Також співачка розповіла про те, як над нею знущався ко...