Незабаром в Україну прийде ще одне підвищення тарифа на електроенергію: що чекає українців вже у квітні

Вже у квітні в Україні в черговий раз зросте тариф на електроенергію. На скільки він зросте, і чи буде диференціація за кількістю спожитої електрики, поки невідомо. Однак сам факт його подальшого зростання ніхто не заперечує.

Незабаром в Україну прийде ще одне підвищення тарифа на електроенергію: що чекає українців вже у квітні - today.ua

Видання obozrevatel, посилаючись на свої джерела у Кабміні, заявляє про квітневе підвищення тарифу на електроенергію. Правда, сценарій підвищення різні інсайдери називають різні. Одні говорять про те, що електрика подорожчає майже вдвічі для тих, хто споживає понад 300 кВт*год на місяць.

Інші стверджують, що тариф на перші 300 кВт*год переглядати не будуть, а ось за кожен кіловат понад цей показник доведеться викласти з кишені вже 3,42 гривні. Зокрема, про такий ймовірний сценарій підвищення тарифа на електроенергію повідомив глава комітету з питань житлово-комунального господарства громадської ради при КМДА Олег Попенко. Він також посилається на власні джерела в уряді.

Незабаром в Україну прийде ще одне підвищення тарифа на електроенергію: що чекає українців вже у квітні

З чим пов'язана така різке подорожчання тарифу на електроенергію?

Уряду нічим розплачуватися з інвесторами, які активно набудували в Україні об'єктів "зеленої енергетики". З ними свого часу уклали договори за так званими "зеленими тарифами" на електроенергію. Однак тепер розплачуватися з ними нічим. Держава вже заборгувала їм близько 15-20 мільярдів гривень. Нині ці борги уряд намагається перекласти на плечі споживачів. Тобто, їм - надприбуток, а нам - надвитрати по тарифах на електроенергію.

При цьому наш уряд зуміє зберегти "хорошу міну" (хоча заради справедливості потрібно сказати, що спокушали інвесторів вигідними тарифами ще задовго до Шмигаля і його команди).

Ще одна "побочка" від розрахунків за "зелену енергетику" - занепад атомної енергетики, яка на сьогодні найдешевша, і яка могла би давати на ринок електроенергію за значно нижчим тарифом, ніж ми платимо зараз. Однак її, а заодно і нас, споживачів, намагаються принести в жертву клановим інтересам.

Нагадаємо, українці, які використовують у своїх будинках електроопалення, отримають від держави компенсацію за підвищений тариф на електрику. Тим, хто отримує субсидію, збільшать її на суму допомоги. Тим, хто не має субсидії, перерахують гроші на особовий рахунок.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua