За тиждень ціна на електроенергію в Україні виросла на 18%: причини називають різні

В Україні різко зросли ціни на електроенергію. За 8 днів лютого оптова ціна збільшилася на 17,6% у порівнянні з січневою. Причини такого зростання цін називають різні. Одні звинувачують у всьому Ріната Ахметова, якому належить левова частка теплової генерації в Україні. Інші бачать причину в російському лобі, яке просуває інтереси РФ в парламенті України.

За тиждень ціна на електроенергію в Україні виросла на 18%: причини називають різні - today.ua

На сьогодні ціна на електроенергію складає близько 1719 гривень за мВт*год. Це майже на 18% дорожче, ніж було у січні.

Причиною різкого підвищення ціни на електроенергію називають зупинку багатьох енергоблоків на теплових станціях, які повинні покривати потребу України в електриці під час пікових навантажень.

Наприклад, учора, 7 лютого, в Украині простоювали 15 енергоблоків на теплових станціях. 9 - через те, що були виведені в аварійний ремонт, 6 - через брак вугілля. Причому 9 із 15  цих енергоблоків належать групі компанія ДТЕК, власником якої є Рінат Ахметов. За тиждень ціна на електроенергію в Україні виросла на 18%: причини називають різні Багато експертів енергоринку вважають, що зупинка блоків в найхолоднішу пору року - не що інше, як саботаж Ріната Леонідовича. Мовляв, він образився, що з приходом нового керівника Міненерго його потіснили на енергоринку, і вирішив показати, "хто в домі господар".

Є й інша точка зору

Її, зокрема, оприлюднив директор D.Trading Віталій Бутенко. Він звинувачує главу парламентського комітету з питань ПЕК Андрія Геруса і главу НКРЕКП Валерія Тарасюка. Мовляв, ті лобіюють імпорт в Україну електроенергії з РФ, а тому розганяють в ЗМІ тему "зради" Ахметова. Інформацію Геруса про простоюванні енергоблоків Бутенко вважає "маніпуляцією". Мовляв, ніякого дефіциту електроенергії немає, а просто Герусу потрібно виправдати імпорт енергії з Росії і зростання ціни на електроенергію.

"Герус говорить, що аварійна зупинка енергоблоків ДТЕК в Ладижині і Добротворі викликали імпорт з Росії. Однак, пану Герусу насправді прекрасно відомо, що 5 лютого з енергоблоком №5 Добротвірської ТЕС не могла статися аварійна зупинка з однієї простої причині - він не включався в енергосистему, і не виробляв для енергосистеми ні мегавата електроенергії. Про яке аварійне відключення може йти мова? ", - пише Бутенко.

За тиждень ціна на електроенергію в Україні виросла на 18%: причини називають різні Крім того, він акцентує увагу, що за останні півтора року "маніпуляції стали мейнстрімом в енергетичній галузі".

Втім, якщо навіть Герус і маніпулює з відключеними енергоблоками, то питання щодо відсутнього на станціях вугілля все одно залишається відкритим. Чому Ахметов, якому належать вугільні шахти, не забезпечив вугіллям електростанції, які також йому належать?

Тим часом, знаючі люди кажуть, що січневе підвищення тарифу на електроенергію не останнє, і вже з квітня ціна на електроенергію для побутових споживачів знову зросте.

ДЖЕРЕЛОfacebook