Після звільнення з роботи закон дозволяє українцям ще цілий рік отримувати гроші. Сума виплат залежить від того, що ви одержували на роботі, і від стажу роботи. При цьому є одна умова: гроші виплачують тим, хто в цей період часу не зміг офіційно працевлаштуватися, розповідає obozrevatel.
Закон охороняє громадян, які офіційно працювали, але потім або були звільнені з роботи за скороченням штатів, або пішли самі з якихось причини за власним бажанням. Якщо протягом року вони не змогли собі підшукати іншу роботу, і при цьому служба зайнятості також не змогла нічого вдіяти з працевлаштуванням, вони можуть претендувати на виплати, які надасть їм держава. Державою регламентована сума таких виплат. За основу береться трудовий оклад або середня зарплата звільненого.
Далі все залежить від стажу:
- при стажі до 2 років виплачують 50% зарплати;
- при стажі від 2 до 6 років - 55%;
- при стажі від 6 до 10 років - 60%;
- при стажі від 10 років - 70%.
При цьому, якщо працівника не звільняли за скороченням, а він пішов за власним бажанням, то йому також покладені виплати, проте не з першого місяця після звільнення, а лише з 91-го календарного дня. Тобто фактично через три місяці після звільнення.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тим же, кого скоротили, виплачувати допомогу починають із першого місяця. Правда, поступово воно зменшується. Перші три місяці платять повну виплату, потім ще три місяці - 80% від неї, і далі - 70% - до того моменту як людина знайде собі нове місце роботи або як скінчиться рік її перебування в статусі безробітного.
Нагадуємо, в Україні на одне робоче місце претендує до 10 осіб. З початку поточного року на облік в державній службі зайнятості стали 1,7 мільйона наших співгромадян, які шукають роботу. Причому мільйон із них - безробітні.