Зарплати лікарям піднімуть вже у 2021 році: Шмигаль розповів, коли і на скільки

У 2021 році намічено підвищення зарплати медичним працівникам. Правда, воно буде не таким карколомним, як було анонсовано раніше. Та все ж влада пообіцяла підвищити оплату праці медиків. Загалом, за найближчі два роки фінансування медичної галузі виросте на 60%, пообіцяв прем'єр-міністр.

Зарплати лікарям піднімуть вже у 2021 році: Шмигаль розповів, коли і на скільки - today.ua

За словами Шмигаля, вже в 2021 році зарплата медиків зросте на 30%, тобто майже на третину. Правда, він не назвав точної дати, коли це станеться, а лише повідомив, що за підсумками першого кварталу вже буде ясно, які намітилися тенденції з виконанням бюджету, і кому та на скільки можна підвищити виплати.

Є надія, що влада все ж виконає свою обіцянку, адже проблема з медичними працівниками зараз стоїть в Україні, як ніколи, гостро. Почався відтік лікарів і медсестер за кордон. Сусідня Польща спростила процес верифікації медичних дипломів спеціалістів, які не є громадянами країн Євросоюзу. Одночасно в Польщі підняли зарплати лікарям. Кажуть, можна за місяць заробити в еквіваленті на наші гроші до 300 тисяч гривень. Однак наші лікарі, які вже там працюють, повідомляють про більш скромні 100 тисяч. Втім, і за таку суму багато українських медиків уже готові пакувати валізи. Зарплати лікарям піднімуть вже у 2021 році: Шмигаль розповів, коли і на скільки При цьому, до другого читання бюджету, в якому він і був прийнятий, Кабмін знайшов можливість збільшити фінансування медицини на 3,94 мільярда гривень. Загалом, на медицину мають намір у 2021 році витратити з бюджету 159 мільярдів гривень. Це на 27,5 мільярда більше ніж в минулому році, однак на 37 мільярдів менше, ніж потрібно для обіцяного раніше підвищення зарплати медикам.

Нагадаємо, що раніше лікарям обіцяли зарплату в 23 тисячі гривень, медсестрам - по 17 тисяч, молодшому медичному персоналу - по 12 тисяч.