Зарплати вчителям і медикам все-таки підвищать: Зеленський розповів, коли

Зарплату працівникам освіти і медикам усе ж мають намір підвищити. Президент Володимир Зеленський розповів про це журналістам під час поїздки до Львівської області, повідомляє hvylya.

Зарплати вчителям і медикам все-таки підвищать: Зеленський розповів, коли - today.ua

Однак президент не зміг назвати точну дату, з якої бюджетникам варто очікувати обіцяної надбавки до платні. Він лише зауважив, що це буде зроблено при першій же нагоді.

"Поставлено завдання - перший драфт бюджету, детально ми його ще не можемо побачити, буде детально показаний і суспільству, і депутатам парламенту. Поставлено завдання збільшення заробітної плати вченим, вчителям, медикам", - поділився подробицями президент.

Зарплати вчителям і медикам все-таки підвищать: Зеленський розповів, коли

Нагадаємо, через кризу, що вибухнула в зв'язку з пандемією, уряд призупинив дію своєї ж постанови, прийнятої в липні минулого року, згідно з якою працівникам освіти мають поетапно підвищувати зарплату. За цією постановою до 2023 року мінімальна зарплата освітян має бути не менше чотирьох прожиткових мінімумів. Однак у зв'язку з гострою нестачею грошей в бюджеті поточного року дію цього документа призупинено.

Тим часом, з 1 вересня в Україні підвищено мінімальну зарплату. Зараз вона становить 5000 гривень. А з 1 січня 2021 року обіцяють чергове підвищення мінімалки - до 6000 гривень. Однак чи витримає таке навантаження бюджет, невідомо.

Крім того, прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше обіцяв підвищити доплати медичним працівникам - в середньому на 3000 гривень на місяць.