Зарплати в Україні ростуть, проте їхнє зростання відчувають не всі, - статистика

В Україні, як стверджує статистика, почалося стійке відновлення економіки. Про це свідчить зростання зарплат. Принаймні - середньої зарплати по країні. Як свідчить статистика, в липні середня зарплата зросла на 225 грн. Зараз вона становить по країні 11 804 гривні, інформує segodnya.

Зарплати в Україні ростуть, проте їхнє зростання відчувають не всі, - статистика - today.ua

Таким чином, номінальна (без урахування інфляції) зарплата виявилася вищою, ніж в липні минулого року, яка становила 10 971 гривню. Причому цей приріст доволі істотний - 7,6%. Однак частина цього приросту, звичайно ж, була з'їдена інфляцією. Тому реальна зарплата зросла скромніше - на 5,1% в порівнянні з липнем минулого року.

На жаль, зростання свого добробуту відчули не всі громадяни нашої країни. Традиційно потужний зарплатний акорд дістався столиці. Тут середня липнева зарплата (без вирахування податків) склала 17 053 гривні. Вона виросла відразу на 660 гривень. Разом з тим, середній заробіток столичних жителів виявився в 1,8 рази вищим, ніж зарплата в Чернівецькій області, яка опинилася по липневих заробітках на останній позиції в країні (9 322 гривень). Та й в середньому по країні в 36% областей зарплати в липні стали нижче у порівнянні з червневими.

А якщо врахувати ще й зібрані з них податки, що становлять 19,5% від заробленого, то в Чернівецькій області липнева платня становила лише 7 504 гривні - на такі гроші не розженешся. У столиці ж отримували на руки - 13 728 гривень. Ще одна область, яка недалеко пішла по заробітках від столиці - Донецька. Там "чиста" середня зарплата склала 13 071 гривню. Непогано платили в липні також і в Дніпропетровській області - 12 099 гривень.

11-тисячний зарплатний кордон перевищили в Київській (без урахування столиці), Запорізькій, Миколаївській і Полтавській областях. Понад 10 тисяч вийшли зарплати в 11 областях. Решта областей в липні отримали тільки чотиризначні суми. Зарплати в Україні ростуть, проте їхнє зростання відчувають не всі, - статистика По галузях зарплати зросли, в тій чи іншій мірі, в усіх сферах, окрім освіти і медицини. У медиків і вчителів, навпаки, заробітки в липні стали нижчими. У медиків - на 3,2%, у педагогів - на 14,5%. Зате трохи виросли зарплати будівельників - на 3,1% і непогано підросли в закладах громадського харчування і готельному бізнесі - на 11,7%.

Найвищі зарплати за липень отримали банкіри - 29 352 гривні, ІТ-фахівці - 19 789, а також працівники держуправління і оборони - 17 639 гривень.

Найнижчі зарплати, незважаючи на їхнє зростання, залишаються в закладах громадського харчування і готельному бізнесі - 5 815 гривень. Не шанує держава також працівників охорони здоров'я - 8 560 гривень і освіти - 9 328. У машинобудуванні зарплати досягли минулорічного рівня, а в металургії навіть трохи перевищили цей показник.

Звичайно, статистика включає в розрахунки по середній оплаті все працююче (офіційно працююче) населення країни: від прибиральниці в скромному магазині до судді і вищого державного чиновника, яким покладено премії, оздоровчі та інші виплати. Нічого дивного, що середній показник по країні виходить доволі значним. Насправді ж, переважна більшість українців не дотягують до цього рівня, їхні доходи набагато скромніше.

Нагадаємо, в Україні підвищили мінімальну зарплату . З вересня вона становила 5000 гривень.

ДЖЕРЕЛОsegodnya
Наталя Могилевська показала перші прикраси зі своєї ювелірної колекції
Наталя Могилевська заінтригувала шанувальників новиною про запуск мерча, навіяного їй композицією і кліпом «Натусик». Артистка показала перші іменні п...
В Україні субсидії вже не встигають за комуналкою: усім державної допомоги не вистачить
Прості арифметичні порівняння і розрахунки показують, що в Україні субсидія дістанеться не всім, хто її потребує. З 1 січня в країні виросли тарифи на...
Батькова копія: Катерина Кухар здивувала знімками доньки
Катерина Кухар з чоловіком і дітьми закінчують свою казкову відпустку на райських островах. Зірка демонструвала красу вілли, в якій вона зупинилася з ...
Справжня дружба: Ані Лорак показала подругу, з якою підтримує відносини навіть на відстані
Ані Лорак все ще знаходиться в Києві й даремно часу не втрачає. Співачка репетирує свої пісні, працює над новою музикою, гуляє з мамою і зустрічається...
Який податок на житло доведеться українцям заплатити вже у цьому році
Незабаром українцям, які мають у своїй власності великогабаритну квартиру або будинок, потрібно буде платити податок на житло. Цьогоріч кожен “зайвий“...