Зеленський ввів санкції проти китайських інвесторів “Мотор Січ“: чим це загрожує кожному українцеві

Президент Володимир Зеленський підписав і тим самим ввів у дію рішення РНБО, яке передбачає санкції проти китайських інвесторів, що володіють акціями заводу "Мотор-Січ". Це рішення може загрожувати Україні величезними штрафними санкціями, які, і без того ослаблена, економіка нашої країни просто не переживе.

Зеленський ввів санкції проти китайських інвесторів “Мотор Січ“: чим це загрожує кожному українцеві - today.ua

Санкції введені проти найголовнішого акціонера компанії Skyrizon, що скупив акції "Мотор Січ", громадянина КНР Ван Цзина, а також проти компаній, які володіють акціями флагмана українського машинобудування - Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Hon Kong Skyrizon Holding Limited, Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. , Ltd і Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd. Їх ввели терміном на три роки, повідомляють на сайті Офісу президента.

Що входить до списку санкційного пакету

  • блокування активів, тобто заборона власнику розпоряджатися своїми майном;
  • обмеження торгових операцій;
  • часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України;
  • блокування виведення капіталів за межі України;
  • повна заборона здійснення угод із цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції;
  • відмова в наданні віз, а також скасування вже наявних.

Іншими словами, китайським інвесторам, які викупили пакет акцій компанії "Мотор Січ", фактично заборонили розпоряджатися майном, що належить їм за правом володіння. Навіть більше, вони не можуть тепер здійснювати на території України інші фінансові операції, а також переміщати через її територію свої вантажі.

Зеленський ввів санкції проти китайських інвесторів “Мотор Січ“: чим це загрожує кожному українцеві

Мережа бурхливо відреагувала на таке рішення РНБО і президента

"Знак для інвесторів: подивіться на Мотор Січ і 100500 раз подумайте, чи варто інвестувати", "Як то кажуть:" в спробах вислужитися перед Байденом всі засоби хороші ", "І без того поганий інвестиційно клімат України після цього став просто лякає будь-якого інвестора. Навіть якби він був з Кіпру або Кайманових островів", "17 тис працівників можуть збирати свої мішки і йти на біржу праці, або в Польщу на збір полуниці готуватися", "Дайош кожному нашому інвесторові по санкції))) А взагалі це якийсь Сюр. ..развалити свій завод в догоду не зрозумій кому, сподіваюся китайці найняли хороших юристів щоб струсити 3 млрд $, може хоч тоді вже хтось почне думати головою в нашій країні, а не іншим місцем", - це не найжорсткіші з коментарів, які залишили українці під цим повідомленням, опублікованим ресурсом finance.ua.

Зеленський ввів санкції проти китайських інвесторів “Мотор Січ“: чим це загрожує кожному українцевіЗеленський ввів санкції проти китайських інвесторів “Мотор Січ“: чим це загрожує кожному українцевіЗеленський ввів санкції проти китайських інвесторів “Мотор Січ“: чим це загрожує кожному українцеві

Китайці найняли хороших юристів

Інвестори, що потрапили під санкції, вже звернулися до міжнародного арбітражу з проханням розібратися, на чиєму боці правда. Якщо вони виграють цей арбітраж, то Україні доведеться сплатити 3,5 мільярда доларів (!) штрафу.

А в них є підстави виграти цей позов. І справа не лише в законах логіки, яка підказує, що інвесторів карати санкціями якось "не комільфо". Між Україною та Китаєм є угода про захист інвестицій, яка була підписана ще в далекому 1992 році. Багато води утекло з Дніпра та Хуанхе з тих пір, але китайці пам'ятають про цю угоду і тепер апелюють до неї.

Хто від цього усього виявився вигодонабувачем

Відповідь лежить на поверхні. Звичайно ж, США, які сплять і бачать, як би підрізати крила "китайському дракону", що загрожує похитнути їхнє домінуюче становище у світовій економіці. Про це говорить і директор Інституту політичного аналізу та міжнародних досліджень Сергій Толстов, який вважає ці санкції відчайдушною спробою Офісу президента привернути до себе прихильність США.

"Доволі ймовірно, що тепер станеться різке погіршення умов роботи з Китаєм, але й американці сюди з гарантіями безпеки не полізуть. Хоча Пекін прекрасно розуміє становище України, усвідомлюючи, що це держава з абсолютно незрозумілим суверенітетом", - цитує Толстова видання apostrophe.

Звичайно, за продаж стратегічного підприємства мав би нести відповідальність особисто В'ячеслав Богуслаєв, який, продавши акції, жорстко підставив країну, а також ті, хто взагалі дозволив віддати контрольний пакет акцій у приватні руки. Однак із них- то якраз тепер ніхто нічого не спитає.

А якщо китайці все ж відсудять у нашої країни свої 3,5 мільярда, то віддавати їх доведеться з бюджету України, тобто кожному з нас.

Нагадаємо, ще в минулому році держсекретар США Майк Помпео всіляко схиляв Зеленсокого не віддавати "Мотор Січ" китайцям. Однак Зеленський приберіг цей розкішний "подарунок" вже для нової американської адміністрації.

ДЖЕРЕЛОfinance.u
Гороскоп на 9 березня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Дівам уникати контактів, а Водоліям обіцяє прекрасний вечір
Гороскоп на вівторок, 9 березня 2021 року, передбачає непростий день. Для деяких знаків Зодіаку він може початися з прохолодних відносин на роботі. В ...
В Україні можна буде вийти на пенсію до 60 років: що для цього необхідно
Через кілька років громадяни України отримають право виходити на заслужений відпочинок до того, як їм виповниться 60 років. Однак така пенсія буде дос...
В українському небі з'явиться ще один лоукостер із Туреччини
У небі України з'явиться ще один турецький лоукостер. З 30 березня почне регулярні авіарейси з Києва в Анкару і назад компанія AnadoluJet, яка є лоуко...
Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів
Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagr...
У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою
Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний ...